TVP z episkopatem odkrywają karty. Rozpoczyna się głębsza współpraca

TVP i Episkopat przygotwali dla nas nową ofertę

Kolejna decyzja szefa Telewizji Polskiej, Jacka Kurskiego. Już niedługo więcej kościelnych celebracji na kanałach TVP.

Telewizja Publiczna ma w swoim statucie zapisane pełnienie misji publicznej. Jak czytamy na stronie internetowej TVP: misją mediów publicznych nie jest zarabianie pieniędzy, tylko propagowanie etycznych, artystycznych i intelektualnych wartości wśród jak najszerszej widowni. Dzięki takiemu statutowi na antenie publicznej telewizji możemy oglądać programy, które nie są tak opłacalne komercyjnie, ale niosą wartości ważne dla społeczeństwa.

Telewizja udowodniła wielokrotnie, że jest w stanie sprostać temu zadaniu. Transmisje festiwalu w Opolu, ważnych wydarzeń sportowych czy wizyt państwowych to tylko kilka przykładów takiej działalności tego podmiotu. Od lat, w zamian za skromną opłatę abonamentową, możemy się tym wszystkim cieszyć.

Również programy typowo komercyjne, goszczą na kanałach TVP. Reality show czy seriale zrealizowane z rozmachem, nie są niczym nowym w publicznej rozgłośni. Produkcje biją rekordy popularności rok do roku. Wystarczy przypomnieć tutaj choćby „Rolnik szuka żony”, który zanotował kilka dni temu 3 milionową publiczność.

TVP: Jacek Kurski zawiera nową umowę z Episkopatem

Podpisana dzisiaj umowa świetnie wpisuje się w obie gałęzie działalności TVP. Ponieważ nie tylko wiele osób ogląda wydarzenia religijne, ale również stanowią one część misyjną rozgłośni. Obecnie potwierdzone porozumienie jest krokiem do pełniejszego wykorzystania tego trendu. Obie strony na tej umowie zyskają.

Dlatego zgodnie z zapisami, w najbliższym czasie TVP zacznie transmitować codziennie mszę świętą o godzinie 7 rano. Na antenie TVP 3 codziennie o 15 będzie można obejrzeć koronkę do Miłosierdzia Bożego. Natomiast TVP Info już niedługo zacznie tworzyć nowe treści religijne. Pierwsze dwa punkty to unormowanie stanu obecnego, dlatego trudno nazwać je rewolucyjnymi. Msza i koronka jest transmitowana w taki sposób od maja. Miało to być jedynie tymczasowe rozwiązanie, które jak widać przyjęło się na stałe. Ciekawość budzi ostatnia część umowy. Jaki nowy program szykuje dla nas TVP? Tego dowiemy się już niebawem

Ze strony TVP umowę podpisali Jacek Kurski i Mateusz Matyszkowicz, natomiast Episkopat reprezentował biskup Artur Miziński.

Zobacz także:

Mateusz Wróblewski
Dziennikarz Otopress.pl - stawia na wszechstronność. Dla "Oto" pisze zarówno o polityce, jak i show-biznesie czy technologii.
0
Chętnie poznamy Twoje zdanie, skomentuj artykułx
()
x