Dziś Dzień Szpilek! Nie jest to jednak zwykły dzień. To wspaniała, wzruszająca akcja, o której mało kto wie

Dzień szpilek
Dzień szpilek

Dzień Szpilek to wydawać by się mogło dzień jak co dzień. W końcu co chwilę obchodzi się Dzień Przytulania, Dzień Całowania, Dzień Ziemi, Dzień Nauczyciela czy nawet Dzień Królika. Mało kto jednak wie o tym, że ten na pozór zwykły dzień niesie za sobą niesamowitą ideę. 

Dzień Szpilek to wspaniała akcja charytatywna, która zrzesza tysiące osób do pomocy. Tego dnia w sieci można znaleźć mnóstwo zdjęć internautów, głównie pań, które zamieszczają zdjęcia w szpilkach, a w opisie dodają hasztag „#dzieńszpilek”. Dzięki tej akcji można pomóc potrzebującym dzieciom i wcale nie trzeba wychodzić z domu, ani nawet dokładać się finansowo.

Pierwsza akcja z okazji tego dnia miała miejsce w ubiegłym roku i z uwagi na to, że cieszyła się dużym zainteresowaniem, w tym roku postanowiono ją kontynuować. W 2019 roku do zabawy przyłączyły się nawet największe gwiazdy. Na ich profilach także można było zobaczyć zdjęcie w wysokim obuwiu i ze wspomnianym wcześniej hasztagiem.

Dlaczego Dzień Szpilek jest wyjątkową akcją? 

Żeby wziąć udział w akcji związanej z obchodzeniem tego dnia i dołączyć się do pomocy potrzebującym wystarczy spełnić warunki, o których wcześniej wspomnieliśmy. Na swoim profilu zamieścić zdjęcie w szpilkach i podpisać je odpowiednim hasztagiem. Co dalej? Za każde opublikowane zdjęcie sklep Moliera2 przekazuje 2zł na rzecz fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową.

W ubiegłym roku dzięki dużemu zaangażowaniu internautów udało się przekazać na konto fundacji 31 250 złotych. Wszyscy są pewni tego, że druga edycja akcji będzie cieszyła się jeszcze większym powodzeniem niż poprzednia. Trzeba się zatem zmobilizować i zamieścić na swoim profilu wymagane zdjęcie. Nas to nic nie kosztuje, a każdy ma możliwość dołożenia swojej cegiełki do pomocy innym.

Mało kto wie o tym, że Dzień Szpilek to wspaniała inicjatywa, która nie jest zwykłym dniem. Warto zatem dzielić się tym, by dotarło to do jak największej ilości osób.

ZOBACZ TAKŻE: