Koronawirus: kolejny rekord zakażeń. W sieci pełno komentarzy [OPINIE]

wirusolog

Koronawirus nie odpuszcza. Mamy bowiem kolejny rekord zakażeń. Dziś w Polsce zachorowało 1587 osób. Po publikacji tej informacji w sieci zaroiło się od komentarzy.

Ministerstwo Zdrowia opublikowało dziś kolejny raport dotyczący zakażeń koronawirusem. Niestety, kolejny raz zanotowaliśmy rekord zachorowań. Pozytywny wynik testu uzyskało bowiem prawie 1600 osób.

Ta informacja wywołała oczywiście wiele komentarzy. W sieci zaroiło się bowiem od opinii dotyczących działań, jakie podjął i jakie zamierza podjąć rząd. Nie wszyscy są jednak nastawieni do polityki władz przychylnie. Głos w tej sprawie zabrała m.in. Hanna Lis, która nie zostawiła na rządzie Zjednoczonej Prawicy suchej nitki.

Koronawirus: rekord zakażeń. W sieci pełno komentarzy

Swoje stanowisko w sprawie zachorowań na koronawirusa zabrała m.in. Katarzyna Lubnauer. Posłanka jest oburzona faktem, że epidemia szaleje, a w naszym kraju tematem wiodącym jest spór w koalicji rządzącej.

„1587 przypadków dziś. Gdzie nowe wytyczne, nowe decyzje, jakieś działania rządu. Na trzy osoby chodzące do szkoły, z najbliższej mojej rodziny, w dwóch szkołach są zakażenia. Coś poszło nie tak, czas to przyznać otwarcie. Rządzi nami banda amatorów” – napisała internautka Dorotka.

To oczywiście nie koniec. W sieci znajdziemy bowiem znacznie więcej komentarzy dotyczących rekordu zachorowań. „Taki mamy klimat, jesień idzie to chorób grypopodobnych jest więcej, a że testy dają dodatni wynik nie tylko na koronkę to i wyniki będą rekordowe. Kluczowe jest porównanie śmiertelności względem lat ubiegłych. To jedyny wiarygodny wyznacznik skali epidemii” – podsumował jeden z internautów.

Damian Zioło
Absolwent dziennikarstwa na UW. Interesuje się głównie polityką. Na Otopress.pl zajmuje się głównie publicystyką.
0
Chętnie poznamy Twoje zdanie, skomentuj artykułx
()
x