Podróż do Chin bez wizy? Tak, to możliwe. Jest tylko jeden warunek

Chiny kryją wiele tajemnic

Państwo Środka przyciąga podróżników z całego świata. Sprawdziliśmy, jak można zwiedzić Chiny, bez wyrabiania drogiej wizy turystycznej.

Orientalne podróże pociągają ludzi od lat. Marco Polo wyruszył na dwór chiński, aby poznać lepiej obyczaje tego państwa. Cały romantyzm wyrósł na fascynacji kulturą orientu. Teraz w dobie kryzysu światowego spowodowanego pandemią, tendencje te ustały. Jednak na pewno nie na długo. Dlatego postanowiliśmy przygotować poradnik, jak wybrać się w podróż do Chin bez wizy.

Aby móc wybrać się w niezapomnianą podróż za grosze, należy zakupić bilet. Nie może być on jednak całkowicie dowolny. Jeśli chcemy zwiedzić Chiny, wykorzystamy w tym celu wizę tranzytową. Pozwala ona na przebywanie na terytorium Chin od 72 do 144 godzin. Jest to całkiem sporo czasu. Musimy jednak pamiętać, że korzystanie z takiej oferty wymaga od nas zarezerwowania biletu, który posiada lotnisko docelowo w kraju trzecim. To znaczy, że wylatując z Warszawy, może mieć tranzyt przez Pekin, ale naszym docelowym portem musi być Tokio. Punkty A, B i C muszą znajdować się w różnych państwach.

Kolejną kwestią, o której warto pamiętać, jest to, że kwestia wydania tymczasowego pobytu na spędzenie czasu w Chinach, jest uznaniowa. Na lotnisku decyduje oficer służby granicznej, czy wpuścić nas na teren państwa. Zatem należy być przygotowanym nie tylko na powodzenie się całej operacji.

Chiny bliższe niż się wydaje

Tyle teorii. Teraz trochę informacji praktycznych. Chiny umożliwiają zwiedzenie kilku miast i prowincji w ramach tranzytu. Lista ta stale się wydłuża, pomimo trwania kryzysu. Pekin, Szanghaj czy Chengdu to najlepsze miejsca do odwiedzenia, przy ograniczonym limicie czasowym. Pozwolą one na zasmakowaniu w chińskim klimacie i pozostawią niezapomniane wrażenia. Kaczka po pekińsku, nocna przechadzka po szanghajskim bundzie czy pikantne syczuańskie kluski to coś czego trzeba w życiu spróbować.

Oprócz wymienionych miast możemy odwiedzić Xi’an i zobaczyć terakotową armię czy wypić piwo w Qingdao. Niezależnie na które miasto się zdecydujecie, zaoszczędzicie 450 złotych na wizie. Życzymy udanej podróży!

Zobacz także: