Jadwiga Emilewicz odchodzi z Porozumienia. Na Facebooku wyjaśniła dlaczego

Jadwiga Emilewicz
Jadwiga Emilewicz o 1000 plus

Jadwiga Emilewicz odchodzi z Porozumienia. Polityk, która pełni funkcję ministra rozwoju oraz wicepremiera, zamieściła na Facebooku wpis, w którym wyjaśniła powody swojej decyzji.

O tym, że Jadwiga Emilewicz może odejść z Porozumienia mówiło się od kilku dni. Powodem był oczywiście spór w Zjednoczonej Prawicy. Emilewicz opowiedziała się podobno kategorycznie po stronie PiS, dlatego jej dni w Porozumieniu wydawałby się być policzone.

Dziś pojawiła się informacja, że polityk faktycznie opuszcza Porozumienie. Zamieściła na Facebooku wpis, w którym wyjaśniła, dlaczego zdecydowała się na taki krok.

„Podjęłam decyzję o opuszczeniu Porozumienia Jarosława Gowina. Po wielu latach wspólnej pracy nie jest to decyzja łatwa. Ale spośród dostępnych możliwości najrozsądniejsza i – jak sądzę -najuczciwsza” – napisała we wstępie.

Jadwiga Emilewicz odchodzi z Porozumienia. Wyjaśniła dlaczego

„Fakt, że w dwu bardzo poważnych kryzysach ostatnich miesięcy, które poważnie zagroziły trwaniu ZP znaleźliśmy się po przeciwnych stronach sporu nie jest – w moim przekonaniu – kwestią przypadku, ale zasadniczych różnic w rozumieniu politycznych celów i metod” – pisze.

Polityk przyznaje, że w kilku kwestiach nie zgadzała się z Jarosławem Gowinem. „Z Jarosławem Gowinem nie zgadzałam się ani w maju gdy wewnątrzkoalicyjny spór o termin wyborów postanowił przenieść na forum publiczne, ani teraz gdy w krytycznym dla ZP głosowaniu nad ustawą o ochronie zwierząt podjął decyzję o wstrzymaniu się od głosu ponownie ryzykując stabilność i istnienie koalicji rządzącej. Biorąc pod uwagę skalę stojących przed Polską wyzwań decyzje zagrażające stabilności rządu uważam za fundamentalnie błędne i nie mogę się pod nimi podpisać” – pisze bez ogródek Jadwiga Emilewicz.

To jednak nie koniec. Polityk podkreśla bowiem, że w obliczu zupełnie innej optyki Gowina, jej nie pozostaje nic innego niż opuścić szeregi ugrupowania. „Wydaje mi się, że uczciwość nakazuje opuścić podobną partię gdy przestajemy utożsamiać się z linią jej lidera” – podkreśla.

„Bardzo dziękuję wszystkim członkom Porozumienia za możliwość wspólnej pracy dla Polski” – podsumowała.

źródło: Facebook/Jadwiga Emilewicz