Kontrowersyjne słowa Mateusza Borka o dystansie społecznym. „My tutaj nie świrujemy”

Mateusz Borek

Mateusz Borek w kontrowersyjny sposób odniósł się do słów Bartosza Ignacika, który zwrócił mu uwagę na konieczność zachowywania dystansu społecznego. „My tutaj nie świrujemy” – powiedział. Sytuacji większość odbiorców nie traktuje do końca poważnie. Faktem jest jednak, że Borek już od dłuższego czasu wyraża dezaprobatę dla podobnych działań. Za absurd uważa m.in. noszenie maseczek przez piłkarzy w szatniach, podczas gdy na boisku z odsłoniętymi twarzami walczą ramię w ramię. 

W najnowszym odcinku „Piłkarskiego quizu pod napięciem”, prowadzonym przez Mateusza Borka, udział wzięli: Bartosz Ignacik, Tomasz Smokowski, Roman Kołton i Michał Pol. Zabawa jak zwykle była przednia. Dziennikarze sportowi w zabawny sposób zmagali się z pytaniami piłkarskimi przygotowanymi głównie przez widzów programu.

Dystans społeczny? Mateusz Borek: my tutaj nie świrujemy

Już kilka miesięcy temu pisaliśmy o tym, że Mateusz Borek o koronawirusie wypowiada się z dużym spokojem. Nawet po powrocie z dalekiej Tajlandii mówił o braku paniki. Dziś natomiast dziennikarz zakpił ze środków bezpieczeństwa stosowanych m.in. w świecie piłki nożnej.

Na koniec Quizu Etoto prowadzący zawsze wręcza zwycięskiemu duetowi pamiątkowy puchar. Tym razem znacząco lepsi okazali się panowie Roman Kołtoń i Michał Pol. Gdy Mateusz Borek wręczał puchar wygranej drużynie, Bartosz Ignacik pół-żartem, pół-serio zwrócił uwagę, że w bieżących okolicznościach panowie powinni sami wziąć nagrodę. Dziennikarz Canal Plus nawiązywał rzecz jasna do praktyk UEFA, która zdecydowała, że medale za wygrane trofea zawodnicy będą zawieszać na swoich szyjach samodzielnie. Dotąd symbolicznie robili to przedstawiciele federacji.

Jak Borek odniósł się do słów Ignacika? – Tak? A to w UEF-ie, w Etoto jest normalnie. Tutaj nie świrujemy – powiedział nowo zatrudniony komentator TVP Sport. Te słowa wywołały salwę śmiechu wśród zgromadzonych w studio. Z kolei w komentarzach obserwujemy różne opinie na temat tej wypowiedzi. Przeważają jednak głosy aprobaty.

  1. Worlds 2020. Mistrzostwa Świata w League of Legends z Polakiem
  2. ZUS przekazał niepokojące informacje ws. wysokości emerytury
  3. Mario Balotelli pokazał światu swoją narzeczoną. Jest szczęśliwy jak nigdy dotąd
  4. Borek ostro do hejterów. Padły słowa o „szmatach” i „ku**ach”
OTOPRESS
Ten materiał to wynik pracy zespołowej. Lista autorów portalu: tutaj Znalazłeś/aś w naszym materiale błąd lub niedopatrzenie? Napisz do nas: redakcja@otopress.pl
0
Chętnie poznamy Twoje zdanie, skomentuj artykułx
()
x