Tomasz Lis na wojnie z PiS. Mocne oskarżenia ze strony dziennikarza

Tomasz Lis oskarża PiS
Tomasz Lis, źródło: Youtube Onet Rano

Jarosław Kaczyński, Jarosław Gowin oraz Zbigniew Ziobro podpisali nową umowę koalicyjną, która, jak sami zapewniają, gwarantuje stabilność rządowi Prawa i Sprawiedliwości. To koniec kryzysu w Zjednoczonej Prawicy, która chce dokonywać kolejnych, dobrych zmian w Polsce. Nieco inną optykę na tę sytuację przedstawił Tomasz Lis. Z ust, czy klawiatury dziennikarza padło już wiele przykrych słów w kierunku PiS. Jednak tak potężnych dział jak dzisiaj, jeszcze nie wytoczył.

Tomasz Lis nie ma wątpliwości, po co podpisano nową umowę koalicyjną

„Koniec kryzysu w Zjednoczonej Prawicy” – tak efekty dzisiejszej konferencji prasowej przedstawiają czołowi politycy PiS, Porozumienia oraz Solidarnej Polski.

Poza krótkim komentarzem i podpisaniem umowy koalicyjnej, dziennikarzom, póki co nie było dane poznać więcej szczegółów. Chociażby dotyczących kształtu nowego rządu. Jarosław Kaczyński zdradził jednak, że liczy na dobre 3 lata współpracy – co najmniej do następnych wyborów. Do całej sytuacji odniósł się na Twitterze Tomasz Lis, który nie jest zaskoczony takim obrotem sprawy.

Redaktor naczelny Newsweeka w mocnych słowach, zresztą już nie po raz pierwszy, skomentował działania rządu Zjednoczonej Prawicy. Padają oskarżenia o kradzież.

„Nowa umowa koalicyjna- dopóki w Polsce będzie można coś ukraść i zniszczyć, nie rozdzieli nas nikt i nic” – wypalił Tomasz Lis.

Według niepotwierdzonych informacji po rekonstrukcji rządu, w jego skład ma wejść zarówno Jarosław Kaczyński, jak i Jarosław Gowin. Kaczyński miałby zostać przewodniczącym Komitetu Spraw Wewnętrznych, Sprawiedliwości i Obrony Narodowej, a także objąć tekę wicepremiera. Dla Gowina szykowany jest resort rozwoju i pracy.

Zobacz także: ZUS przekazał niepokojące informacje ws. wysokości emerytury

Piotr Paterczyk
Różne tematy, od show-biznesu, przez politykę, a na sporcie kończąc. Lubię docierać tam, gdzie inni nie mają odwagi zaglądać.
0
Chętnie poznamy Twoje zdanie, skomentuj artykułx
()
x