Wielkie widowisko już dziś. Sprawdź, jak zdobyć bilet na Stadion Narodowy

Stadion narodowy będzie świadkiem koncertu na rzecz Białorusi

Już dzisiejszego wieczoru odbędzie się koncert solidarności z Białorusią. Stadion Narodowy rozbrzmi znanymi hitami.

Od kilku miesięcy Białorusini walczą z Aleksandrem Łukaszenką, o przeprowadzenie nowych wyborów. Zmaganiom tym przygląda się cały świat. Wyrazy poparcia płyną nieustannie. W ramach wsparcia zorganizowano zbiórkę na portalu Facebook, która pozwoliła wesprzeć finansowo wszystkich protestujących.

W ramach akcji wspierającej, postanowiono również zorganizować w Warszawie koncert na Stadionie Narodowym. Już dzisiejszego wieczoru cała stolica będzie śpiewać znane hity w ramach solidarności z Białorusią. Jest to jednocześnie motyw przewodni dzisiejszego wydarzenia.

Wystąpią gwiazdy młodszego i starszego pokolenia. Są to między innymi: Enej, Igor Herbut, Ørganek, Grzegorz Markowski, IRA czy Krzysztof Cugowski. Będziemy mogli usłyszeć takie hity jak: „Chcemy być sobą”, „Kocham Wolność” czy „Pieśń niepokorną”. Te jak i inne utwory łączy przewodnia myśl wydarzenia, czyli walka o zmianę ustroju. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie w tak szerokim repertuarze.

Stadion Narodowy to coś więcej niż obiekt sportowy

Sama impreza będzie czymś więcej niż tylko koncertem z pięknymi iluminacjami świetlnymi. W czasie trwania spektaklu, dojdzie do zbiórki pieniędzy na pomoc dla opozycji białoruskiej. Ponadto, chętni będą mogli dowiedzieć się więcej na temat tego kraju, a to za sprawą obecności przedstawicieli organizacji Białoruski Dom. Będzie można zapisać się na newsletter czy zaciągnąć języka odnośnie długotrwałej pomocy dla naszego wschodniego sąsiada.

Bilety na wydarzenie są całkowicie bezpłatne. Jednak w obecnym momencie może być problem z ich pobraniem. Nie ma co jednak tracić nadziei. Jeśli zostaną wolne miejsca, istnieje możliwość wejścia na wydarzenie w trakcie jego trwania. Dla tych, którzy jednak wolą pozostać w domu, polecamy transmisję w telewizji. Na antenie telewizji Polsat zostanie przeprowadzona transmisja całości przedstawienia.

Warto wspomnieć, że Stadion Narodowy zadbał o wszelkie możliwe zabezpieczenia, wymagane obecną sytuacją. Do momentu zajęcia miejsca nie wolno zdejmować maski. Również przy wchodzeniu na teren obiektu będzie trzeba zdezynfekować ręce.

Zobacz także:

Mateusz Wróblewski
Dziennikarz Otopress.pl - stawia na wszechstronność. Dla "Oto" pisze zarówno o polityce, jak i show-biznesie czy technologii.
0
Chętnie poznamy Twoje zdanie, skomentuj artykułx
()
x