Tesco znika z Polski. Wiemy, jaka sieć otworzy sklepy w opuszczonych lokalizacjach

Tesco Lidl Biedronka

Tesco po długich latach eksploatowania polskiego rynku, znika z naszego kraju. Nasze przypuszczenia już sprzed dwóch lat są dziś oficjalnie potwierdzone. Kolejne lokalizacje są zwalniane przez brytyjskiego giganta.

25 lat temu Tesco weszło na polski rynek. Było to dla wielu Polaków nie lada wydarzenie. Wówczas jeszcze hipermarkety, nawet w dużych miastach, nie były tak często spotykane, jak dziś. A brytyjska sieć to był prawdziwy powiew zachodu.

Któż mógłby spodziewać się jeszcze 10 lat temu, że nagle i w pośpiechu Brytyjczycy będą musieli zwijać się z naszego rynku jeszcze przed 2020 rokiem. Ten dobiega końca, a ostatnie sklepy zamykane są w „imponującym” tempie. Zamieszkujący sąsiednie okolice wielu z nich zastanawiają się, co powstanie w opuszczonych przez Tesco, często gigantycznych powierzchniowo lokalach. Odpowiedź na to pytanie zaczyna się klarować.

Co zamiast Tesco? Wiadomo, kto zastąpi w Polsce brytyjskiego giganta

Od dłuższego czasu w branżowych portalach mogliśmy czytać o tym, że to dyskonty zgotowały sieci Tesco tak opłakany los. Mowa o Lidlu i Biedronce, na rzecz których Polacy zrezygnowali z robienia zakupów u Brytyjczyków. Jednakże to nie rzeczone marki zastąpią w znacznej większości lokalizacji wycofującą się z Polski firmę.

Jak się bowiem okazało, większość sklepów przejmuje od Tesco sieć Netto. To duńska firma. Ponadto, między innymi w Mielcu i kilku innych miastach, w miejscu Tesco pojawi się Kaufland. Te informacje, podane m.in. przez portal hej.mielec.pl, są co prawda jeszcze nieoficjalne. Jednakże o tym scenariuszu mówi się w podkarpackim mieście już od kilku lat. I najpewniej już wkrótce się ziści. Jak zatem widać, w zwolniony sektor rynku wskoczą dyskonty i osiedlowe supermarkety. Nie będą to jednak wspomniane Lidl i Biedronka.

Te najwyraźniej są na tyle zadowolone z liczby lokalizacji w Polsce, że nie widziały biznesowego uzasadnienia w wykupowaniu sklepów od Tesco. Nie ulega więc wątpliwości, że w najbliższym okresie będziemy obserwować imponującą rywalizację. A ta – im większa na rynku – najczęściej działa na korzyść klientów. Miejmy nadzieję, że tak będzie również w przypadku walki zagranicznych dyskontów na polskim rynku. Albowiem w tej chwili – poza Dino – żadna rodzima sieć i tak nie jest w stanie podeptać po piętach Niemcom, Portugalczykom, Francuzom czy wspomnianym Duńczykom.

Możesz przeczytać więcej wiadomości biznesowych w naszym dziale Biznes. Ponadto newsy na temat gospodarki tutaj.

  1. Waloryzacja i minimalna emerytura w 2021 roku. Dobre wieści dla emerytów
  2. Koszmarna wpadka Magdy Gessler. Ten post zniknie z Instagrama?
  3. Sanah pokazała swoje notatki w telefonie. Łakomy kąsek dla fanów artystki
  4. Nowe wyniki badań dot. rozpadu związków. Sprawdź czy czeka Cię rozwód
  5. Doda w smutnych słowach o swoim życiu. Ludzie przecierają oczy ze zdziwienia
OTOPRESS
Ten materiał to wynik pracy zespołowej. Lista autorów portalu: tutaj Znalazłeś/aś w naszym materiale błąd lub niedopatrzenie? Napisz do nas: redakcja@otopress.pl
6
0
Chętnie poznamy Twoje zdanie, skomentuj artykułx
()
x