Chwile grozy na drodze S3. Pożar ciężarówki – wiadomo, co było na naczepie

Pożar S3 co było na naczepie 28 września

Ogromne zadymienie zaobserwowali dziś (28 września) kierowcy na drodze S3 w okolicach miejscowości Nowa Sól (Lubuskie). Ogniem zajęła się naczepa samochodu ciężarowego. Gigantyczny słup gęstego, czarnego dymu był widoczny z kilku kilometrów. Na razie nie wiadomo, co wywołało pożar. 

Pożar na S3: wiadomo, co było na naczepie [28.09.2020]

Jak donosi tvn24.pl, dziś około godziny 10 na „trójce” doszło do groźnego zdarzenia. Kierowcy przejeżdżający przez miejscowość Konradowo, na 207. kilometrze drogi, byli zdezorientowani i zaniepokojeni. Dopiero po podjechaniu bliżej zorientowali się, co się stało.

Otóż pożar zajął naczepę samochodu ciężarowego jadącego przez S3. Specyficzny materiał znajdujący się w przestrzeni ładowniczej sprawił, że dym był wyjątkowo nieprzyjemny i toksyczny.

W naczepie znajdowały się komponenty do produkcji styropianu, w związku z tym wystąpiło bardzo duże zadymienie – powiedział dziennikarzom st. kpt. Tomasz Duber, oficer prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Nowej Soli.

Na miejscu zjawiło się pięć zastępów straży pożarnej. Służby ratownicze na szczęście nikomu nie musiały udzielać pomocy. Jak bowiem czytamy na stronie tvn24, kierowca ciężarówki zdążył w porę odczepić ciągnik siodłowy i oddalić się od płonącej naczepy na bezpieczną odległość.

Pożar S3 co było na naczepie 28 września

pożar S3 28 września

Przeprowadzenie skutecznej akcji gaśniczej było możliwe dzięki wzorowemu zachowaniu kierowców podróżujących S3, którzy utworzyli tak zwany korytarz życia, którym pojazdy strażaków i policji mogły szybko i bezpiecznie dotrzeć na miejsce pożaru – przyznała rzeczniczka nowosolskiej Policji.

Zła passa na „es trójce”

Na szczęście ogień udało się już opanować. Odcinek jest zatem przejezdny.

Warto przypomnieć, że w maju ubiegłego roku na drodze S3 również miał miejsce pożar. Wówczas życie stracił jeden mężczyzna. W lipcu natomiast siedmioosobowa rodzina jechała z Dolnego Śląska na wakacje nad morze. Niestety, w drodze auto, którym podróżowali wypadło z drogi i koziołkowało. Jedna osoba zmarło, sześć – w tym siedmioletnie dziecko – odniosło obrażenia.

  1. Eurowizja Junior 2020 – wiemy, kto będzie reprezentował Polskę
  2. Moliera 2 i popularny #DzienSzpilek, czyli żerowanie na cudzym nieszczęściu
  3. Kolosalne pieniądze wypłacone jako zasiłek opiekuńczy. Kto nadal może liczyć na świadczenie z ZUS?
OTOPRESS
Ten materiał to wynik pracy zespołowej. Lista autorów portalu: tutaj Znalazłeś/aś w naszym materiale błąd lub niedopatrzenie? Napisz do nas: redakcja@otopress.pl
0
Chętnie poznamy Twoje zdanie, skomentuj artykułx
()
x