#Hot16Challenge2 finał i podsumowanie akcji. Co udało się kupić dzięki inicjatywie raperów?

#Hot16challenge2
#Hot16challenge2

Jakiś czas temu w sieci wrzało na temat #Hot16Challenge2. Była to inicjatywa raperów, która miała na celu niesienie pomocy w walce z pandemią koronawirusa. Akcja bardzo szybko rozprzestrzeniła się wśród artystów, w związku z czym coraz więcej znanych osób zaczęło przyłączać się do pomocy. Dziś opublikowano podsumowanie całego przedsięwzięcia. 

#Hot16Challenge cieszył się ogromną popularnością wśród internautów, którzy z zaciekawieniem śledzili kolejne nominacje i zwrotki opublikowane przez ulubionych artystów. Pomysłodawcą całej akcji był Solar. Początkowo w zabawie brały udział osoby ze środowiska hip-hopowego. Przypomnijmy, że całe wyzwanie polegało na tym, że każda z nominowanych osób musiała nagrać 16 wersów i miała 24 godziny na zamieszczenie swojego nagrania.

Każdy artysta do dalszej zabawy nominował kolejne osoby, a z czasem akcja nabrała takiego rozgłosu, że zaczęły brać w niej udział nie tylko osoby związane w jakikolwiek sposób z muzyką. Do całej inicjatywy włączył się również sam Andrzej Duda i chyba nikt nigdy nie zapomni rapującego prezydenta.

Co udało się kupić dzięki #Hot16Challenge2? 

Artyści chętnie brali udział w akcji, wiedząc, że działają w szczytnym celu. Wraz z kolejnymi kawałkami wrzucanymi przez artystów w sieci krążyła również zbiórka, na którą widzowie mogli wpłacać pieniądze. Już na samym początku zaznaczano, na jaki cel zostaną przekazane.

Całą akcję #Hot16Challenge2 wsparło 95 057 osób. Początkowo celem zbiórki było uzbieranie miliona złotych, jednak to, ile pieniędzy udało się zgromadzić finalnie, przekroczyło najśmielsze oczekiwania wszystkich. Dzięki artystom zaangażowanym w akcje i przede wszystkim osobom wpłacającym datki, zebrano 3 681 853,89 złotych!

Dziś, rozpoczynający całą inicjatywę Solar, zamieścił podsumowanie i finał akcji. Wszyscy będący na bieżąco z materiałami wrzucanymi przez artystów z niecierpliwością czekali na te informacje. Okazuje się, że dzięki zgromadzonym pieniądzom udało się zakupić: 62 545 maseczek, 4 127 kombinezonów, 7 karetek, 7 urządzeń do dezynfekcji NOCOWALL, 208 500 rękawiczek, 5 740 przyłbic.

ZOBACZ TAKŻE:

Wróblewska Andżelika
Dziennikarka OTOPRESS. Napisz do autorki: wroblewska.andzelika@otopress.pl
0
Chętnie poznamy Twoje zdanie, skomentuj artykułx
()
x