Łukasz Szumowski ma koronawirusa. Rodzina na kwarantannie

Były minister zdrowia – Łukasz Szumowski ma koronawirusa. Na kwarantannie przebywają także inni członkowie jego rodziny.

Jak udało się dociec dziennikarzom portalu onet.pl, były minister zdrowia – Łukasz Szumowski zakażony jest COVID-19. Wszystko wskazuje jednak na to, że polityk nie zaraził się nim podczas wypoczynku w Hiszpanii. Po powrocie do kraju poddał się bowiem testom, które okazały się negatywne. Wynika z tego jasno, że do zakażenia doszło już w Polsce.

Pod koniec sierpnia w sieci pojawiły się zdjęcia, na których Łukasz Szumowski wypoczywał na jachcie w Morro Jable na Fuerteventurze. Już wtedy został za to głośno skrytykowany. Hiszpania jest bowiem jednym z krajów, w których notuje się najwyższą zachorowalność na COVID-19 spośród wszystkich państw europejskich.

W związku z tym pojawiły się liczne głosy oburzenia. Były minister zdrowia przecież do tej pory odradzał rodakom zagraniczne podróże, podkreślając niebezpieczeństwa związane z pandemią.

Łukasz Szumowski ma koronawirusa. Choruje także jego rodzina

Wszystko wskazuje na to, że pandemia koronawirusa wcale nie ucichła, a wręcz przeciwnie. Wraz z nadejściem jesieni, rośnie ilość zachorowań. Nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. W tej chwili największą zachorowalność notuje się w Hiszpanii i Francji. Cała Unia Europejska jest jednak gotowa na dodatkowe obostrzenia, które mają zatrzymać rozprzestrzenianie się wirusa.

W poniedziałek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 1306 przypadkach. Na przestrzeni tej doby zmarło 15 osób w wieku od 33 do 90 lat. W tej chwili przymusową kwarantanną objętych jest ponad 100 tysięcy osób, a 2305 osób przebywa w szpitalu. Sytuacja, z całą pewnością nie jest łatwa.

Dlatego tym bardziej niepokojące są wieści o chorujących politykach i osobach z pierwszych stron gazet. Jak się okazało, na koronawirusa choruje nie tylko Łukasz Szumowski, ale i cała jego rodzina. Nie wiadomo póki co, jaki jest ich stan oraz, w jaki sposób doszło do zakażenia. Wiadomo jedynie, że nie złapał on wirusa w Hiszpanii, jak spekulowano, ale w Polsce.

ZOBACZ TAKŻE:

Monika Szczepańska
Dziennikarka Otopress.pl - tworzy treści głównie do działów: show-biznes i lifestyle.
0
Chętnie poznamy Twoje zdanie, skomentuj artykułx
()
x