Ścieki znów płyną do Wisły? Rafał Trzaskowski powinien zabrać głos

Prezes Wód Polskich poinformował na Twitterze, że zaniepokojeni mieszkańcy Warszawy donoszą mu o kolejnym wycieku ścieków do Wisły. Wszyscy czekali na to, co powie Rafał Trzaskowski.

Niepokojące wieści znów płyną z Warszawy. Jak poinformował Prezes Wód Polskich, zaniepokojeni Warszawiacy powiadomili go o kolejnym przecieku ścieków do Wisły. Przypominamy, do awarii układu przesyłowego, który odprowadzał ścieki do oczyszczalni „Czajka” doszło już miesiąc temu. Ostatnio jednak Rafał Trzaskowski zapewniał, że cała sytuacja jest już pod kontrolą

W niedziele po południu Prezes Wód Polskich zamieścił na Twitterze film, na którym widać, jak ścieki ponownie wyciekają do Wisły. „Zaniepokojeni mieszkańcy poinformowali nas, że ścieki się przelewają do Wisły”.- napisał pod dodanym filmem oraz poprosił o interwencje Rafała Trzaskowskiego oraz Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji.

Do tej pory przecież wydawało się, że sytuacja jest już całkowicie opanowana, a przynajmniej tak zapewniał Rafał Trzaskowski. Dopiero co wybudowany został przecież prowizoryczny rurociąg.

Stołeczny ratusz tłumaczy. Rafał Trzaskowski nie wypowiedział się osobiście

Wpis Przemysława Duca bardzo szybko doczekał się stosowanej reakcji. Okazało się, że ścieki wpływają do Wisły, ponieważ wszystkiemu winne są niekorzystne warunki atmosferyczne. „To przelewy burzowe, które są wykonywane każdorazowo przy obfitych opadach deszczu. Zjawisko naturalne, a Wody Polskie, których pan Daca jest prezesem, wydają na to pozwolenie.” – wypowiedziała się rzeczniczka prasowa warszawskiego ratusza – Karolina Gałecka.

Stołeczny ratusz podkreślił także, że obserwowana sytuacja jest jedynie skutkiem złej pogody i znacznych opadów deszczu, które obserwowane są w Warszawie od soboty rano. Dostające się do kanałów ogromne ilości wody nie mieszczą się w systemach kanalizacyjnych. Jej nadmiar oczywiście doprowadzić może do podtopień, co sparaliżować może całe miasto i stanowić zagrożenie dla jego mieszkańców.

Rafał Trzaskowski jak do tej pory nie zabrał głosu osobiście. Nie zareagował tym samym na wpis Prezesa Wód Polskich – Przemysława Daca. MPWiK na swojej stronie wyjaśniło, że działanie przelewów burzowych jest niezbędne. Odprowadzają one wodę i chronią przed podtopieniami.

ZOBACZ TAKŻE: