Konfederacja będzie miała wielkim problem. Robert Winnicki daje rozwiązanie

Konfederacja

Konfederacja może mieć wielki problem. Zgodnie z tym, co podają media Państwowa Komisja Wyborcza zakwestionowała bowiem sprawozdanie finansowe partii. Robert Winnicki, poseł ugrupowania, ma jednak rozwiązanie.

Już wczoraj media rozpisywały się o dużym problemie, z którym lada dzień może zmierzyć się Konfederacja. Okazuje się bowiem, że sprawozdanie finansowanie partii zakwestionowała PKW. Są to jeszcze informacje nieoficjalne, ale mówi o tym wielu dziennikarzy, a także polityków.

Zakwestionowanie sprawozdania finansowe partii oznacza, że Konfederacja straci subwencję. Przez to formacja polityczna nie będzie mogła pobierać środków finansowych z budżetu państwa, które są niezbędne dla jej funkcjonowania.

Konfederacja może mieć wielki problem. Robert Winnicki daje rozwiązanie

Głos ws. medialnych doniesień dotyczących decyzji PKW zabrał poseł Konfederacji, Robert Winnicki. Polityk zamieścił wpis na swoim Facebooku.

„Media obiegła informacja o odrzuceniu naszego sprawozdania rocznego i w związku z tym zagrożeniu jakie pojawiło się dla finansowania bieżącego działania oraz kolejnych kampanii wyborczych. Póki co nie dostaliśmy żadnego, oficjalnego stanowiska Państwowej Komisji Wyborczej” – pisze jeden z liderów formacji.

„O uzasadnieniu decyzji PKW ws. sprawozdania Konfederacji wiemy więc na razie tylko z przecieków, ale jeśli prawdziwe są te, które do mnie trafiły, sprawa jest po prostu kuriozalna i Sąd Najwyższy powinien tę uchwałę obalić w 5 minut” – dodaje.

Robert Winnicki dodaje również, że Konfederacja nie zamierza się poddawać i podaje rozwiązanie problemu. Jego zdaniem partia ruszy na „batalię sądową”. „Czekamy ze spokojem na pismo i szykujemy się na ewentualną batalię w tej sprawie” – stwierdza polityk.

Konfederatom nie pozostaje więc nic innego, jak czekać. No i w przypadku złych wieści zastosować się do rad Roberta Winnickiego i wkroczenia na drogę sądową.