Mosbacher znów negatywnie o Polsce w kwestii LGBT. Poseł ostro jej odpowiedział

Mosbacher

Georgette Mosbacher, ambasador USA w Polsce, udzieliła wywiadu serwisowi wp.pl. Podczas rozmowy po raz kolejny odniosła się do sytuacji osób LGBT w naszym kraju. Ostro odpowiedział jej Sebastian Kaleta, poseł Zjednoczonej Prawicy.

List, który zamieściła na swoim Twitterze Georgette Mosbacher, odbił się szerokim echem w całej Polsce. Traktował on bowiem o sytuacji LGBT w naszym kraju, a podpisali się pod nim także ambasadorzy innych państw.

Teraz ambasador USA w Polsce udzieliła wywiadu serwisowi wp.pl. Podczas rozmowy z Marcinem Makowskim przyznała, że nasz kraj posiada złą opinię na Zachodzie. Chodzi oczywiście o kwestię traktowania mniejszości seksualnych.

„Polska posiada na Zachodzie reputację kraju nieprzyjaznego mniejszościom seksualnym. To się przekłada na niekorzystne decyzje inwestycyjne. Ma również wpływ na sprawy militarne. Nie jest tajemnicą, że wielu kongresmanów jest zaangażowanych w sprawy LGBT. Te kwestie łączą Donalda Trumpa i Joe Bidena” – mówi Mosbacher.

Mosbacher znów negatywnie o Polsce w kontekście LGBT. Kaleta nie wytrzymał

Słowa Mosbacher doprowadziły do irytacji Sebastiana Kaletę. Poseł Solidarnej Polski, koalicjanta Prawa i Sprawiedliwości, postanowił odpowiedzieć ambasador USA w Polsce. Nie bawił się jednak w dyplomację. Polityk zamieścił bowiem wpis na Twitterze, w którym w ostrych słowach podsumował to, co dzieje się na Zachodzie.

„Świat Zachodu pogrążył się w lewackiej ideologii, nie daje mu to jednak prawa żądać pogrążania się suwerennym krajom takim jak Polska” – napisał młody polityk. Kaleta podkreślił, że w Polsce mniejszości zawsze miały ogromny szacunek wśród społeczeństwa. Dodał również, że na Zachodzie z kolei bywało z tym różnie.