Alicja Tracz mogła zostać zdyskwalifikowana. Fani wyłapali błąd

10-letnia Alicja Tracz wygrała finałowy odcinek „Szansy na sukces” i dzięki temu wystąpi na Eurowizji Junior. Jednak gdyby nie czujność fanów, mogłaby zostać zdyskwalifikowana.

10-letnia Alicja Tracz ma zadatki na to, aby w przyszłości zostać wielką gwiazdą. Jakiś czas temu początkująca wokalistka wystąpiła w „Voice of Poland kids” i trenowała pod czujnym okiem Dawida Kwiatkowskiego. W ostatnią niedzielę wygrała także finałowy odcinek „Szansy na sukces” i tym samym zapewniła sobie udział na Eurowizji Junior.

Tegoroczna edycja po raz kolejny zorganizowana zostanie w Polsce. Wszystko to za sprawą wygranej Roksany Węgiel w 2018 oraz Viki Gabor w 2019. Młode polskie wokalistki oczarowały publiczność z całej Europy piosenkami „Anyone I Want to Be” oraz „Superhero”. 18. edycja Eurowizji Junior odbędzie się 29 listopada w Warszawie, a naszą reprezentantką będzie Alicja Tracz.

W czasie konkursu 10-latka zaśpiewa bardzo rytmiczny utwór „I’ll be standing”, który napisał dla niej Gromee, który również kilka lat temu próbował swojego szczęścia w dorosłej edycji Eurowizji. Okazuje się jednak, że gdyby nie czujność fanów, Alicja mogłaby zostać zdyskwalifikowana.

Alicja zaśpiewa bardzo melodyjną piosenkę. Jednak jej tekst wzbudził wątpliwości

Eurowizja Junior, tak jak i Eurowizja dla dorosłych rządzą się swoimi specjalnymi zasadami, które ustanawia powołana komisja. Ich złamanie skutkować może karą, a w najgorszym przypadku wykluczeniem z udziału w konkursie. Trzeba się do nich stosować, nawet gdy często wydają się absurdalne.

https://www.instagram.com/p/CFpVmEaAw0S/

Jedną z najważniejszych zasad Eurowizji Junior jest to, że uczestnicy nie mogą śpiewać całkowicie anglojęzycznych piosenek. Sprawia to, że młodzi wokaliści muszą wykonać w języku ojczystym przynajmniej połowę utworu. Jest to żelazna zasada i organizatorzy konkursu zwracają na nią ogromną uwagę.

Choć piosenka Alicji Tracz „I’ll be standing” jest bardzo rytmiczna i tym samym wpadająca w ucho, fani od razu wychwycili, że łamie ona regulamin. Chodzi o to, że twórcy napisali w języku polskim jedynie refren. „Powstać i silnym być. Żyć marzeniem swym. Nawet gdy coś zrani nas. Będę siłą.”- ten fragment jest zdecydowanie zbyt krótki. Fani od razu poinformowali TVP1 o zaistniałym błędzie i dzięki temu możliwa jest drobna korekta.

ZOBACZ TAKŻE: