Klaudia Jachira o Czarnku: przywróci kary cielesne w szkołach?

Klaudia Jachira
Klaudia Jachira

Klaudia Jachira, posłanka, która słynie z wielu kontrowersji, skomentowała ministerialną nominację Przemysława Czarnka. Polityk Prawa i Sprawiedliwości obejmie bowiem urząd ministra edukacji i nauki.

Wczoraj premier Mateusz Morawiecki ogłosił nazwiska nowych ministrów w swoim gabinecie. Okazało się wówczas, że do rządu wszedł Przemysław Czarnek, czyli były wojewoda lubelski, a obecnie poseł PiS. Czarnek, ku zaskoczeniu wielu ekspertów, obejmie urząd ministra edukacji i nauki. Zastąpi na tym stanowisku Dariusza Piontkowskiego, który pełnił dotąd funkcję szefa MEN.

Nominacja Czarnka wywołała wiele kontrowersji szczególnie wśród środowisk lewicowych. Te przypominają bowiem wypowiedzi polityka na temat środowiska LGBT, które jakiś czas temu odbijały się niezwykle szerokim echem w mass mediach.

Głos ws. powołania Czarnka na urząd ministra zabrała posłanka Klaudia Jachira, która zamieściła, jak to ma w zwyczaju, barwny wpis na swoim Facebooku.

Klaudia Jachira o nominacji Czarnka: przywróci kary cielesne?

„Wierzcie mi, w całym Sejmie jednym z najmniej kulturalnych posłów jest Przemysław Czarnek. Wrodzona arogancja, seksizm i zwykły brak ogłady wyróżnia go nawet na tle posłów z jego formacji. I teraz taki ktoś ma zostać ministrem edukacji! Ciekawe, czego on będzie uczył? Czy przywróci kary cielesne w szkołach?” – pyta Jachira we wstępie swojego wpisu.

Kolejna część wpisu to oczywiście podobne, ironiczne pytania. Jachira chce wiedzieć bowiem, czy Czarnek ograniczy dostęp do edukacji „dorastających dziewczętom”. Dopytuje również o to, czy nowy minister edukacji zechce pokazać młodym ludziom, „jak wykorzystywać religię do celów partyjnych”.

„A może zamierza edukować jak znęcać się nad osobami nieheteronormatywnymi tak, by odechciało się im żyć? Sądzicie, że przesadzam? To pomyślcie o dwunastolatce z Kozienic, która wczoraj z powodu swojej orientacji seksualnej i braku akceptacji przez rówieśników odebrała sobie życie” – kończy swój wpis Klaudia Jachira.

Przemysław Czarnek to jeden z czołowych polityków PiS. Jest również profesorem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Przed objęciem mandatu posła na Sejm sprawował urząd wojewody lubelskiego.

źródło: Facebook/Klaudia Jachira