Książę William i Księżna Kate znaleźli się w kłopotliwej sytuacji. Nikt nie mógł tego przewidzieć

Książę William ma kłopot

Brytyjskie media spekulują na temat sytuacji, w której znaleźli się Książę William i jego małżonka. Okazuje się, że zupełnie przypadkowo Cambridge’owie stali się bohaterami skandalu. Co teraz zrobi para książęca? Czy i jak wybrnie z tej krępującej sytuacji? 

Książę William wciągnięty w nieprzyjemną sprawę

Cała kłopotliwa sytuacja ma swoje źródło w pozornie niewinnym wydarzeniu. Jak niedawno pisaliśmy, Książę William wraz ze swoją rodziną gościli w swojej rezydencji znanego brytyjskiego biologa Davida Attenborough. Z wizyty 94-latka ucieszyły się zwłaszcza dzieci Cambridge’ów, które są wielbicielami podróżnika.

Niewątpliwie atmosfera spotkania była bardzo ciepła. Książę William, jego rodzina i znany biolog nie kryli radości. Doszło nawet do tego, iż Attenborough wręczył Księciu George’owi niezwykły upominek. Chodzi o ząb prehistorycznego rekina, który żył około 3 miliony lat temu. Biolog odkopał tę skamielinę prawie 60 lat temu podczas pobytu na Malcie. 

Szybko okazało się, że upominek wywołał niemały skandal, w który zaangażowana jest nie tylko brytyjska rodzina królewska, ale także władze Malty. Jose Herrery, Minister Kultury tego kraju wystosował nawet oficjalne żądanie, w którym domaga się zwrotu skamieniałości. Zdaniem ministra artefakt podarowany Księciu George’owi ma istotną wartość dla maltańskiego dziedzictwa narodowego. W związku z tym ząb rekina powinien znaleźć się w jednym z maltańskich muzeów.

Bez wątpienia Książę William i Księżna Kate chcąc nie chcąc zostali wplątani w niezbyt przyjemną sytuację. Jeśli przystaną na żądania Herrery’ego prawdopodobnie czeka ich trudna rozmowa z Księciem Georgem. Na zdjęciach relacjonujących wizytę Attenborough widać bowiem, iż chłopiec był bardzo podekscytowany prezentem jaki otrzymał od sławnego biologa.

Podsumowując można dojść do wniosku, że czasem zdarza się, iż z pozoru niewinna sytuacja czy upominek, może nieść za sobą poważne konsekwencje. Z pewnością, w ostatnich godzinach, doświadczyli tego Książę William i Księżna Kate.

Źródło: Express

  1. Kasia Kowalska powinna interweniować? Zdaniem internautów Ola potrzebuje pomocy
  2. Księżniczka Eugenia pokazała się pierwszy raz po ogłoszeniu ciąży. Spójrzcie na jej brzuch!
  3. Jak mieszka Zofia Zborowska? Te bajeczne wnętrza oczarują każdego