Szef Naczelnej Rady Lekarskiej o tragicznej sytuacji w polskich szpitalach. To dopiero początek

Szef Naczelnej Rady Lekarskiej szpitale
Szef Naczelnej Rady Lekarskiej szpitale

Szef Naczelnej Rady Lekarskiej nie ma najlepszych wieści w sprawie sytuacji w naszych szpitalach. Pandemia koronawirusa zdaje się nie ustępować na krok, w związku z czym, to kolejne ogromne wyzwanie, jakie stoi przed polską służbą zdrowia. Sytuacja wygląda naprawdę poważnie. 

Profesor Andrzej Matyja, Szef Naczelnej Rady Lekarskiej rozmawiał ostatnio z dziennikarzami stacji TVN24. Z uwagi na donosy o coraz większej ilości zachorowań, wszyscy obawiają się tego, co może wydarzyć się w najbliższej przyszłości. Padają kolejne rekordy zakażeń, a ludzie znowu zaczynają się obawiać o swoje życie.

Lekarz niestety nie ma najlepszych wieści. Okazuje się, że już na tym etapie w polskich szpitalach znowu zaczyna brakować łóżek. Niestety nie jest to jedyna zła informacja, ponieważ dodał także, że kolejnym problemem, z którym przychodzi nam się mierzyć to braki w personelu.

„To rozpowszechnianie wirusa w naszym kraju nie przebiega ogniskowo, tak jak mieliśmy z tym do czynienia na przykład w kopalniach. W tej chwili mamy wirusa wszędzie, mniej więcej rozłożonego równomiernie po wszystkich województwach” – twierdzi mężczyzna.

Szpitale znowu mają problem. Szef Naczelnej Rady Lekarskiej o tragicznej sytuacji

Lekarz dodaje, że prawdopodobnie właśnie przez to, że wirus jest rozproszony, w niektórych szpitalach powoli zaczyna brakować miejsc. Nawet jeśli placówki otworzą kolejne oddziały i dokupią kolejne łóżka, problemem wciąż pozostają braki w personelu. Niestety mamy zbyt mało lekarzy specjalizujących się w chorobach zakaźnych.

Sytuacja jak widać jest naprawdę poważna, dlatego wszyscy powinniśmy stosować się do obostrzeń. Szef Naczelnej Rady Lekarskiej podkreślił również, że istotne jest niebagatelizowanie obecności wirusa. Dodał, że w dalszym ciągu powinno przestrzegać się noszenia maseczek i dezynfekcji rąk, czyli dwóch czynności o których zapomina coraz większa ilość osób.

Z pewnością sytuacja, w jakiej się znaleźliśmy i wciąż rosnąca liczba chorych jest poważna, ale nie powinniśmy też dać się zwariować i w tym wszystkim zachować zdrowy rozsądek.

Zobacz także:

Wróblewska Andżelika
Dziennikarka OTOPRESS. Napisz do autorki: wroblewska.andzelika@otopress.pl
0
Chętnie poznamy Twoje zdanie, skomentuj artykułx
()
x