Trzaskowski ogłosił inaugurację ruchu. Użył słowa, które naraziło go na kpiny

Wszystkich Świętych

Ruch Trzaskowskiego to inicjatywa, o której mówi się w zasadzie od zakończenia wyborów prezydenckich. Teraz sam zainteresowany ogłosił datę inauguracji przedsięwzięcia. Użył przy tym jednak słowa, które naraziło go na kpiny.

Rafał Trzaskowski musiał przełknąć gorycz porażki w wyborach prezydenckich. O włos uległ Andrzejowi Dudzie, jednak jego dobry wynik dał mu do myślenia. Zaraz po zakończeniu głosowania prezydent Warszawy zaczął wspominać o chęci założenia obywatelskiego ruchu.

Eksperci podkreślali, że to dobry pomysł, który pomoże spożytkować energię jego wyborców. Wyborców, którzy nie zawsze zgadzają się z polityką Platformy Obywatelskiej, do której Trzaskowski przecież należy.

Ruch Trzaskowskiego, bo tak roboczo określano nową strukturę, miał być czymś nowym. Czymś, co odmieni polską scenę polityczną. I choć od pomysłu do realizacji minęło trochę czasu, to dziś już wiemy kiedy nowa organizacja zainauguruje swoją działalność.

Trzaskowski ogłosił inaugurację swojego ruchu. Użył niefortunnego słowa

Trzaskowski przyznał, że jego ruch zainauguruje swoją działalność 17 października, czyli już za dwa tygodnie.

„Natomiast zrobimy absolutnie wszystko, żeby do ruchu móc się zapisywać już wcześniej. Dlatego że rzeczywiście jest olbrzymia energia ludzi. Trzeba ją skanalizować. 17 powiemy dokładnie o tych wszystkich działaniach, które będziemy podejmować, dlatego że chcemy się spotkać w działaniu i zaprosić wszystkich, którzy chcą działać” – powiedział polityk.

Czujni internauci zauważyli jednak, że Trzaskowski użył dość niefortunnego słowa. Podkreślił bowiem, że ruch Trzaskowskiego ma „skanalizować” energię ludzi. To z kolei wywołało skojarzenia z awarią oczyszczalni ścieków „Czajka”, z którą od dłuższego problem mają władze stolicy.

Jak widać wypowiedź Trzaskowskiego nie umknęła czujnym internautom i nawet przy okazji informacji o swoim ruchu nadział się na riposty o „Czajce”.