Co dalej z TUI Poland? Konkurencyjne biura podróży nie kryją wściekłości

TUI Poland

Sytuacja na polskim rynku turystycznym nie należy do najlepszych. Okazuje się, że TUI Poland stało się przedmiotem ataków ze strony innych biur podróży. Dlaczego? Co dalej z polskim oddziałem niemieckiego giganta turystycznego?

TUI Poland działa nieuczciwie

Biura podróży działające w naszym kraju nie kryją rozgoryczenia. Twierdzą, że TUI Poland stosuje nieuczciwą politykę sprzedaży. Z tego powodu, Itaka i pozostałe podmioty z branży turystycznej notują straty.

Jak twierdzi konkurencja, TUI Poland sprzedaje oferty poniżej kosztów, tym samym stosuje tzw. dumping cenowy. Przykładem takiej praktyki mają być 7-dniowe wakacje w Bułgarii wraz z przelotem za jedyne 800 złotych. Niewątpliwie taka propozycja cieszy klientów, ale inne biura podróży już niekoniecznie. Dlaczego?

Otóż jak tłumaczy przedstawiciel Exim Tours sam przelot do Bułgarii to koszt około 700 złotych. Zatem logicznym wydaje się, że pozostałe 100 złotych nie jest w stanie pokryć transferu do hotelu, wyżywienia czy zakwaterowania. Nie wspominając nawet o jakimkolwiek zysku podmiotu, który sprzedaje taki wyjazd. Zatem z jakiego powodu TUI Poland może sobie pozwolić na takie działania, które dla innych biur oznaczałoby bankructwo?

Wiceprezes Itaki, Piotr Henicz mówi wprost, że TUI Poland stosuje dumping cenowy, gdyż może sobie na to pozwolić. Wszystko z powodu wsparcia jakie polski oddział otrzymuje od spółki-matki znajdującej się w Niemczech.

Z pewnością dla niemieckiego giganta taka pomoc dla TUI Poland nie jest żadnym problemem. We wrześniu na jego konto wpłynęło aż 1,2 miliarda euro wsparcia od niemieckiego rządu.

Zdaniem specjalistów dzięki pieniądzom płynącym do Polski z Niemiec, tutejszy oddział TUI systematycznie buduje swoją przewagę nad innymi biurami podróży. Niewątpliwie celem niemieckiego giganta jest zdominowanie polskiego rynku turystycznego.

Pomimo tak poważnych oskarżeń żaden z przedstawicieli Itaki, Rainbow Tours czy jeszcze innych polskich podmiotów turystycznych nie wybiera się do sądu. Twierdzą zgodnie, że udowodnienie dumpingu cenowego nie jest prostą sprawą. Zresztą już raz próbowali to zrobić, kierując sprawę do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Niestety działania te okazały się bezskuteczne.

Zatem wszystko wskazuje na to, że TUI Poland nadal będzie funkcjonować w taki, a nie inny sposób. Pretensje innych biur podróży na nic się zdadzą.

Źródło: money

  1. Książę William i Księżna Kate znaleźli się w kłopotliwej sytuacji. Nikt nie mógł tego przewidzieć
  2. Angelina Jolie w centrum uwagi. Chodzi o zmianę płci
  3. Hazal Subasi mówi o małżeństwie z Rizą Kocaoglu. Teraz znamy całą prawdę