Donald Trump zdiagnozowany pozytywnie na koronawirusa

Donald Trump ma koronawirusa

Prezydent Stanów Zjednoczonych, Donald Trump wraz z małżonką, został zakażony koronawirusem. Taką informacje podał Biały Dom.

Choroba nie wybiera. Koronawirus nie omija nawet najpotężniejszych ludzi na świecie. Z najnowszego przekazu Białego Domu, jak również Twittera Donalda Trumpa, dowiedzieliśmy się, że jest on zarażony wirusem. Jak sam mówi, wraz z małżonką czują się dobrze i nie ma powodów do obaw o jego stan zdrowia.

https://twitter.com/realDonaldTrump/status/1311892190680014849

Prezydent przyznaje, że muszą jednak oboje przejść kwarantanne. Jest to już kolejny światowy przywódca, którego dotknęła ta choroba. Innym udało się przetrwać i powrócić do zdrowia w krótkim czasie. Pytaniem otwartym pozostaje, jak osłabienie wpłynie na pełnienie obowiązków przez Trumpa. Wszakże stanie na czele USA nie należy do zadań najłatwiejszych.

Sprawa ta kładzie się cieniem na trwającą kampanię prezydencka. Przez zarażenie Trump będzie musiał na pewno zmniejszyć częstotliwość spotkań z wyborcami. Możliwe również, że nie odbędzie się kolejna debata prezydencka, ze względu na stan zdrowia kandydata. Sprawa jest bardzo rozwojowa.

45 Prezydent USA Donald Trump

Jednak nie obyło się bez kontrowersji. Część użytkowników nie dało wiary zarażeniu Donalda Trumpa. Widzą oni w tym obwieszczeniu chwyt marketingowy, mający zjednać wyborców nieprzekonanych. Jego poczynania będą w ten sposób w centrum uwagi 24h na dobę. Takie podejrzenia jednak są jednostkowe. Zdecydowana większość osób solidaryzuje się i współczuje parze prezydenckiej.

Donald Trump jest jednym z najbardziej kontrowersyjnych polityków w Stanach. W sposób zdecydowany podzielił opinie publiczną na tych którzy go kochają i nienawidzą. Za jego kadencji doszło do zdecydowanego zaostrzenia kursu. Jednym z jego głównych dokonań jest zamrożenie handlu z Chinami. To właśnie za jego rządów marki takie jak Huawei stanęły pod pręgierzem. Również aplikacja TikTok została zmuszona do podziału i sprzedania części aktywów w ręce amerykanów. Można podsumować jego politykę jako izolacjonistyczną z mocnym akcentem nacjonalistycznym.

Wybory prezydenckie odbędą się 3 listopada 2020 roku. Zmierzą się w nich Joe Biden i Donald Trump.

Zobacz także: