Książę Harry wróci do Wielkiej Brytanii. Powodem stan zdrowia Księcia Filipa

Książę Harry wróci

Najnowsze doniesienia z jednej strony ucieszyły, a z drugiej zaniepokoiły Brytyjczyków. Okazuje się, że Książę Harry prawdopodobnie wróci do Wielkiej Brytanii. Jednak tym, co ma skłonić wnuka królowej do takiego kroku, jest obawa o zdrowie Księcia Filipa. Jak rzeczywiście wygląda cała sytuacja?

Książę Harry jest pełen obaw

Przypomnijmy, iż rudowłosy syn Księcia Karola od kilku miesięcy mieszka za oceanem. Nowym domem wnuka Elżbiety II została ojczyzna jego małżonki, czyli Stany Zjednoczone. Przez ten czas Książę Harry ani razu nie pofatygował się do swojej rodziny. Nie skłoniły go do tego ani ślub najbliższej kuzynki – Księżniczki Beatrycze, ani też problemy zdrowotne Księcia Karola.

Z pewnością wielu powie, że Książę Harry nie chciał narażać siebie oraz swoich bliskich na zakażenie koronawirusem, dlatego nie zdecydował się przylecieć z wizytą do Londynu. Oczywiście nie można odmówić racji temu argumenowi. Jednakże skoro teraz, kiedy epidemia nadal szaleje na świecie, rzekomo zdecydował się wrócić do Wielkiej Brytanii, sprawa wydaje się być naprawdę poważna.

Jak donoszą brytyjskie media, Książęta Sussex chcieliby przyjechać do Wielkiej Brytanii na święta Bożego Narodzenia. Jednym z powodów jest fakt, iż zarówno Harry, jak i Meghan Markle kochają tradycje związane z obchodami tej uroczystości.

Pojawiają się jednak głosy, iż to nie jedyny powód dla którego Książę Harry chce odwiedzić bliskich. Prawdopodobnie mężczyzna obawia się o stan zdrowia swojego dziadka, czyli Księcia Filipa. Rzeczywiście z uwagi na panującą epidemię, a także zaawansowany wiek, kondycja 99-letniego małżonka królowej może budzić spory niepokój.

Co prawda, przedstawiciele dworu królewskiego zapewniają, iż Książe Filip nie cierpi na żadne poważniejsze schorzenia, ale fakty mogą zasiać ziarno niepewności u poddanych. Po pierwsze, małżonek Elżbiety II spędził w grudniu ubiegłego roku kilka dni w szpitalu. Po drugie, jakiś czas temu senior zrezygnował z wykonywania swoich obowiązków reprezentacyjnych na rzecz innych członków brytyjskiej rodziny królewskiej.

Zdaniem mediów, Książę Harry pragnie zobaczyć się z bliskimi zwłaszcza z Księciem Filipem i Królową Elżbietą. Książę Sussex ma nadzieję, że jego dziadkowie będą mogli w końcu zobaczyć swojego prawnuka Archiego. Niestety, nic nie jest jeszcze przesądzone. Wiele będzie bowiem zależeć od sytuacji epidemicznej na świecie.

Źródło: Express

  1. Książę William i Księżna Kate znaleźli się w kłopotliwej sytuacji. Nikt nie mógł tego przewidzieć
  2. Angelina Jolie w centrum uwagi. Chodzi o zmianę płci
  3. Hazal Subasi mówi o małżeństwie z Rizą Kocaoglu. Teraz znamy całą prawdę