W Twoich podróżniczych planach jest Wielka Brytania? Lepiej to przemyśl, po przekroczeniu granicy możesz się nieźle zdziwić

Wielka Brytania
Wielka Brytania

Wielka Brytania poinformowała, że od jutra wprowadza dodatkowe obostrzenia dla podróżujących. Na ten moment mają one dotyczyć tylko osób przylatujących do ich kraju z Polski. W związku z tym, jeśli w najbliższych dniach w Twoich planach było zwiedzanie WB, lepiej się zastanów. 

Wielka Brytania we wtorek odnotowała rekordową liczbę zachorowań. Wynosiła ona 7143 osób, dodatkowo odnotowano również 71 zgonów, których przyczyną był koronawirus. Od pierwszego lipca był to najwyższy wynik. Łączna liczba zakażonych w ich kraju wynosi 460 tysięcy osób, w tym 42 202 zgonów. W związku z przerażającymi liczbami rząd kraju postanowił podjąć radykalne kroki.

Już od 3 października wróci kwarantanna dla osób przyjeżdżających z Polski, ponieważ przez ostatnią rekordową ilością zakażeń przekroczyliśmy „bezpieczny” współczynnik ustalony przez Wielką Brytanię. Z uwagi na to, zostaliśmy wykreśleni z ich bezpiecznej listy. Od soboty, każda osoba przekraczająca ich granicę będzie musiała odbyć 14-dniową kwarantannę. Wszyscy Polacy, którzy pracują w Wielkiej Brytanii, lub Brytyjczycy będący obecnie w Polsce mają niewiele czasu, żeby wrócić do WB bez obowiązku odbywania przymusowego lock-downu.

Wielka Brytania wprowadza obostrzenia dla Polaków 

Wszystkie osoby planujące zwiedzanie tego kraju muszą przenieść swoje plany na inny termin, ponieważ obecnie jest to bardzo utrudnione. Dodatkowo zmieniły się również kary za złamanie kwarantanny. Jeśli osoby przekraczające ich granice nie zastosują się do izolacji, mogą zapłacić karę wynoszącą nawet 10 tysięcy funtów. Dla przypomnienia, wcześniejsza kara za to samo przewinienie wynosiła 3200 funtów.

Na ten moment nie warto zatem planować podróży w żadne miejsce, ponieważ sytuacja związana z pandemią zmienia się diametralnie, czemu dowodzi chociażby to, że z dnia na dzień Wielka Brytania wprowadziła takie obostrzenia względem osób z naszego kraju.

Przypomnijmy, że bezpieczny współczynnik dla WB to maksymalnie 20 nowych zakażeń na 100 tysięcy mieszkańców. Dla naszego kraju ta liczba wynosi 25,9. Nie są to najlepsze wieści dla osób, które już kupiły bilety na lot.

Zobacz także: