Borys Budka załamany. Chodzi o praworządność w Polsce

Borys Budka
Borys Budka grzmi z mównicy

Borys Budka zabrał głos ws. raportu przygotowanego przez Reporterów Bez Granic. To międzynarodowa organizacja pozarządowa, propagująca i monitorująca wolność prasy na całym świecie. Polityk Platformy Obywatelskiej jest załamany.

Platforma Obywatelska od dłuższego czasu zwraca uwagę, że w ocenie polityków tej partii, Prawo i Sprawiedliwość notorycznie łamie praworządność w Polsce. Dość wspomnieć chociażby liczne protesty, które inspirowali przedstawiciele opozycyjnego ugrupowania.

Jedną z twarzy sprzeciwu wobec PiS jest Borys Budka. To oczywiście nie przypadek. Budka to bowiem prawnik oraz radca prawny, dla którego kwestie związane z tą materią nie są rzecz jasna obce. Nie dziwi więc, że to on najczęściej zabiera głos w tych sprawach.

Tak było również ostatnio, gdy Budka zamieścił wpis na Twitterze. Bije z rozpacz. Chodzi bowiem o raport, który przygotowała organizacja Reporterzy Bez Granic. Budka pisze, że nie płyną z niego najlepsze wieści dla naszego kraju.

Borys Budka załamany. Chodzi o praworządność

Budka zamieścił wpis, z którego wynika, iż z praworządnością w Polsce nie jest najlepiej. Poliyk powołuje się na raport Reporterów Bez Granic, czyli organizacji pozarządowej, propagującej i monitorującej wolność prasy na całym świecie.

„Ranking wolności mediów przygotowany przez Reporterów Bez Granic stanowi bezstronne podsumowanie jakości rządów #Kaczyński.ego. Przez ostatnie 5 lat spadliśmy w nim o…44 pozycje. Dziś wyprzedzają nas m.in. Niger czy Mauritius” – napisał Borys Budka (pisownia oryginalna – przyp. red.).

„Ktokolwiek zna niektóre z tych krajów, zwłaszcza w Afryce podzwrotnikowej, które Polskę „wyprzedzają” wie, że ten ranking pozostawia wiele do życzenia. To nie znaczy, że w Polsce jest wszystko dobrze ale zdecydowanie lepiej niż w Burkina Faso i Nigerze” – napisał jeden z internautów, który skomentował wpis Budki. „Doborowe towarzystwo” – podsumował kolejny.