Co z 1 listopada? W tym roku Wszystkich Świętych będzie wyglądało zupełnie inaczej

1 listopada wszystkich świętych
1 listopada wszystkich świętych

Wszystkich Świętych przypada na 1 listopada. Zawsze tego dnia spotykaliśmy się przy grobach swoich bliskich, by uczcić o nich pamięć. W związku z pandemią koronawirusa, w tym roku to święto może wyglądać zupełnie inaczej. Wielu obawia się nawet zamkniętych cmentarzy. Rzecznik rządu zabiera głos. 

1 listopada w związku z szalejącą pandemią, to jedno z najbardziej ryzykownych świąt. Tego dnia wszyscy podróżują na groby najbliższych. W związku z tym często przemieszczają się pomiędzy różnymi miastami, jak i nawet województwami. Na cmentarzach gromadzą się tłumy i dotychczas oprócz upamiętnienia naszych bliskich, była to również okazja do spotkania się z dawno niewidzianymi krewnymi, czy znajomymi ze szkolnych lat. W tym roku Wszystkich Świętych może być ogromnym ogniskiem zakażeń.

Biorąc pod uwagę fakt, że ostatnie doby obfitują w rekordowe ilości nowych przypadków zachorowań, wszyscy obawiają się tego, co będzie. Na cmentarzach może być problem z utrzymaniem dystansu, a dodatkowo na pewno nie każdy będzie mieć maseczkę. Jak w tym roku będzie wyglądało to święto?

Zamknięte cmentarze 1 listopada?

Rzecznik rządu Piotr Müller postanowiła zabrać głos w tej sprawie i rozwiać wątpliwości wszystkich, którzy obawiają się o to, że cmentarze zostaną zamknięte na przełomie października i listopada.

„W tej chwili w rządzie nie ma dyskusji nad tym, czy na przełomie października i listopada zamknąć cmentarze. Wolałbym, abyśmy w tym czasie po prostu byli bardzo ostrożni, ale by te spotkania przy grobach bliskich jednak się odbywały” – mówi mężczyzna.

Na ten moment zatem możemy być spokojni, ponieważ według słów rzecznika rządu nie zapowiada się na zamknięcie cmentarzy 1 listopada. Sytuacja jednak zmienia się drastycznie, dlatego warto trzymać rękę na pulsie. Wszystko wskazuje na to, że mogą zostać wprowadzone dodatkowe obostrzenia i limity osób przebywających w tym samym czasie na cmentarzu. W tym roku Wszystkich Świętych będzie zdecydowanie różniło się od poprzednich.

ZOBACZ TAKŻE:
1. Jackowski miał właśnie porażającą wizję o najbliższych miesiącach w Polsce. Mają się wydarzyć straszne rzeczy
2. Znamy treść ostatnich SMS-ów wysłanych przez Annę Przybylską. Tylko dla ludzi o mocnych nerwach
3. IMGW wydała na dziś alerty I stopnia. Lepiej zostańcie w domu, sytuacja jest poważna
4. Koszmarne wiadomości dla emerytów. Setki tysięcy Polaków stracą mnóstwo pieniędzy