Borys Budka o rekonstrukcji rządu: zbójecki podział łupów

Borys Budka

Dziś odbyło się oficjalne zaprzysiężenie rządu. Skomentował je jeden z czołowych polityków Platformy Obywatelskiej, Borys Budka. Przedstawiciel opozycji nie zostawił suchej nitki na swoich politycznych przeciwnikach.

Zaprzysiężenie rządu miało się odbyć wczoraj, jednak ze względu na zakażenie koronawirusem, które stwierdzono u Przemysława Czarnka, zostało przełożone. Andrzej Duda podjął decyzję, iż uroczystość odbędzie się we wtorek, 6 października.

Zaprzysiężenie odbyło się więc dzisiaj w ogrodach Pałacu Prezydenckiego. W uroczystościach nie brał oczywiście udziału Przemysław Czarnek, a także politycy, którzy mieli z nim kontakt. Mowa tu m.in. o Jacku Sasinie, czyli wicepremierze i ministrze aktywów państwowych.

Głos ws. rekonstrukcji rządu zabrał polityk PO, Borys Budka. Jeden z czołowych przedstawicieli partii opozycyjnej zamieścił wpis na Twitterze, w którym oczywiście nie zabrakło złośliwości.

Borys Budka o rekonstrukcji rządu: zbójecki podział łupów

Budka twierdzi, że Zjednoczona Prawica nie ma pomysłu na rozwój kraju, dlatego zajmuje się personaliami. Nawiązuje w ten sposób do rekonstrukcji rządu, która dziś – poprzez zaprzysiężenie ministrów – ostatecznie się zakończyła.

Gdy nie ma się pomysłu na najważniejsze wyzwania stojące przed Polską – demografia, ochrona zdrowia, polityka senioralna, deficyt budżetowy, rynek pracy czy polityka klimatyczna – pozostaje zajmowanie się personaliami” – napisał Borys Budka na Twitterze. „To nie jest rekonstrukcja, to zbójecki podział łupów” – dodał.

Wpis Budki odbił się szerokim echem w sieci. Zaroiło się pod nim od komentarzy. Różnorakich, często nieprzychylnych PO. „Bzdury Pan wypisuje. Toczy pan nienawistną pianę tylko. Wstyd Proszę Pana. Wstyd!” – napisała jedna z internautek. „To trafne wyznanie bardzo dobrze pasuje do Platformy Obywatelskiej. Ma pan silną podświadomość” – stwierdził inny.

To zabawne, że akurat Pan to mówi. Zajmowanie się personaliami było/jest Waszą działką, w końcu zmieniliście kandydata na prezydenta, a i Pan zastąpił G. Schetynę na stanowisku Przewodniczącego PO” – podsumowała inna z komentujących pań.