Nie żyje aktor znany z „Kill Bill”. Clark Middleton miał 63 lata

Nie żyje Clark Middleton – aktor znany z filmów „Kill Bill” i „Twin Peaks”. O jego śmierci poinformowała żona – Elissa Middleton. Gwiazdor miał 63 lata.

Niestety mamy smutną wiadomość dla wszystkich fanów aktora. Clark Middleton odszedł w niedzielę 4 października, ale dopiero teraz jego żona Elissa Middleton wydała oficjalne oświadczenie. Aktor nie zmagał się z żadną przewlekłą chorobą. Jego śmierć była całkowicie niespodziewana.

Clark Middleton odszedł w swoim domu w Los Angeles. Jako powód lekarze podali zakażenie wirusem Zachodniego Nilu. Naukowcy nie opracowali jeszcze skutecznego leku, który mógłby pomóc chorym w powrocie do zdrowia. Oprócz bycia aktorem, Clark Middleton zajmował się także produkcją filmów, scenariuszami oraz reżyserią.

Śmierć Middletona potwierdził także jego agent Steve Stone. Jak poinformował, wirus Zachodniego Nilu przenoszony jest przez komary i póki co nie ma na niego ani leku ani szczepionki. Z reguły występuje on tylko w Afryce, ale w ostatnim czasie dotarł również do Stanów Zjednoczonych.

Clark Middleton zagrał w wielu popularnych filmach. To wielka strata dla kinematografii

Clark Middleton przez wielu postrzegany był jako symbol walki z trudnościami. Aktor przez wiele lat wspierał osoby niepełnosprawne i te z ograniczeniami ruchowymi. Wszystko najpewniej dlatego, że sam jako 4-letnie dziecko zdiagnozowany został pod kątem reumatoidalnego zapalenia stawów. Przez całe życie zmagał się więc z własnymi słabościami.

https://www.instagram.com/p/CF_BE4ah7cT/

Swoją karierę rozpoczął w 1983 roku w serialu komediowym „American Playhouse”. Od tamtej pory wszystko potoczyło się już bardzo szybko. W latach 90. XX wieku wystąpił w niezliczonej ilości produkcji telewizyjnych jako aktor epizodyczny i drugoplanowy. Na jego koncie znalazły się występy, chociażby w: „Prawo i porządek”, „CSI: Kryminalne zagadki Las Vegas” czy „Twin Peaks”.

Oprócz tego fani znają go z popularnych hollywoodzkich filmów, takich jak: „Sin City”, „Kill Bill”, „Birdman” czy „Bail Jumper”. Aktor napisał też wiele scenariuszy oraz wyreżyserował między innymi „My Milonga”.

ZOBACZ TAKŻE: