Donald Trump apeluje do Amerykanów „Nie bójcie się COVID-u!”

Kilka dni temu Donald Trump trafił do szpitala, po tym jak zdiagnozowano u niego koronawirusa. W poniedziałek prezydent Stanów Zjednoczonych wrócił do Białego Domu i zaapelował do swoich rodaków.

Po trzech dniach pobytu w szpitalu, w poniedziałek wieczorem Donald Trump został z niego wypisany. Tym samym mógł wrócić do Białego Domu. Prezydent Stanów Zjednoczonych czuje się już dobrze i nic nie zagraża jego życiu. Od razu po powrocie wyszedł na balkon, zdjął maseczkę i zasalutował do odlatującego śmigłowca.

Donald Trump zaapelował również do rodaków, aby ci nie obawiali się wirusa. „Nie dajcie mu się zdominować, nie bójcie się go. Pokonamy go. Mamy najlepszy sprzęt medyczny i lekarstwa.”- zapewniał. Dodał również, że podczas choroby dużo się nauczył i zrozumiał.

„Czuję się lepiej niż 20 lat temu!” – zażartował również. Osoby z otoczenia prezydenta przyznały, że ten od samego początku był bardzo niechętny pójścia do szpitala i wiadomość o możliwości powrotu do Białego Domu bardzo go ucieszyła. W poniedziałek poinformowano, że COVID-19 zakażona jest także sekretarz prasowy Białego Domu -Kayleigh McEnany. Wcześniej chorobę wykryto również u Hope Hicks – doradczyni prezydenta.

Donald Trump czuje się dobrze i wraca do swoich obowiązków

Stan Donalda Trumpa uległ znacznemu polepszeniu w ciągu ostatniej doby. Tym samym minęły ponad 72 godziny od czasu, gdy prezydent USA po raz ostatni miał gorączkę. Prezydencki doktor Sean Conley przyznał podczas konferencji, że Donald Trump nie wywierał na nim presji związanej z wypisaniem ze szpitala, a decyzję o tym podjął samodzielnie, gdy zapoznał się z jego wynikami.

Do Białego Domu Trump wrócił śmigłowcem. Pod szpitalem czekała na niego spora grupa jego wyborców. W domu czekała na niego żona – Melania Trump, która również jest zarażona COVID-19. Póki co wszystkie spotkania w związku z kampanią prezydencką pozostają odwołane. Konkurent Trumpa – Joe Biden oświadczył jednak, że jeśli będzie to możliwe, chętnie spotka się z prezydentem na kolejnej debacie zaplanowanej na 15 października.

Głos w sprawie powrotu do Białego Domu i walki z koronawiruem zabrał także Donald Tusk. Były Szef Rady Europejskiej odniósł się do wcześniejszych słów prezydenta USA i napisał na twitterze: „Nie bójcie się COVID. Bójcie się cynicznych, potężnych ludzi rozsiewających kłamstwa na ten temat. Nie pozwólcie im zdominować waszego życia.” 

ZOBACZ TAKŻE: