Radio 357 – nowy projekt gwiazd radiowej Trójki. Niedźwiecki wraz z kolegami zebrali 100 tysięcy złotych

Marek Niedwiecki

Marek Niedźwiecki wraz z kolegami z branży postanowił uruchomić nowe radio 357. W ciągu doby zebrali na jego uruchomienie 100 tysięcy złotych.

Radio 357 to najnowszy muzyczny projekt byłych dziennikarzy radiowej Trójki. Przedsięwzięciem zajęli się Marek Niedźwiecki, Piotr Kaczkowski i Piotr Stelmach. Założyli oni także konto na Patronite. Jest to strona, na której wpłacać można datki, wspierając tym samym rozwijające się biznesy ulubionych twórców. W ciągu doby 3500 osób wpłaciło łącznie 100 tysięcy złotych.

W poniedziałek na facebookowym fanpage Radia 357 opublikowany został krótki post zachęcający do wsparcia rozwijającego się przedsięwzięcia. „Było kiedyś takie radio… i już go nie ma. Ale radio to ludzie, a nie budynek czy częstotliwość. GRAMY WIĘC DALEJ!” 

Dzięki zaangażowaniu internautów Radio 357 będzie mogło niebawem wystartować. Zebrane pieniądze pokryją koszty koncertu w podziękowaniu dla ekipy Listy Przebojów. W następnej kolejności będzie trzeba uzbierać pieniądze na platformę podcastową. Jej miesięczny koszt wynosi 200 tysięcy złotych, a także na radio internetowe, które wycenione jest na 500 tysięcy złotych.

Marek Niedźwiecki rusza z nowym projektem. Czy Radio 357 jest jedynym pomysłem?

Marek Niedźwiecki wraz z kolegami z branży zdecydował się na otwarcie nowego radia po tym, jak po wielu latach odszedł z radiowej Trójki. Wszystko wskazuje jednak na to, że nie odcina się całkowicie od poprzedniej stacji. Pomysł na nazwę Radio 357 narodził się właśnie dzięki pracy w Trójce. Budynek, w którym mieści się stacja znajduje się na ulicy Myśliwieckiej 3/5/7.

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=114027060466199&id=112950560573849

W projekt nowej internetowej stacji zaangażowani będą między innymi Marek Niedźwiecki, Kuba Strzyczkowski, Piotr Kaczkowski, Piotr Stelmach, Michał Olszański, Agnieszka Szydłowska czy Tomasz Rożek. Wszyscy ci dziennikarze w przeszłości związani byli z Trójką. Niektórzy nawet przez kilkadziesiąt lat.

„Myślę, że na takie radio czekali słuchacze i wszyscy ci, którzy nie mogli już tworzyć radia, które kochali. Mamy nadzieję, że stworzymy radio nowoczesne, sprzyjające nowym technologiom, trendom, ale jednocześnie zachowujące radiową tradycję, z której wszyscy się wywodzimy.” – powiedział w rozmowie z next.gazeta.pl Piotr Stelmach. Zapowiedział także, że w przyszłości planują zatrudnić kolejnych, doświadczonych dziennikarzy.

ZOBACZ TAKŻE: