„Milionerzy”. Czego dotyczyło pytanie za milion? Uczestnik nie odpowiedział poprawnie. Znalibyście odpowiedź?

Milionerzy
Milionerzy

Podczas jednego z ostatnich odcinków teleturnieju „Milionerzy” ponownie padło pytanie za milion. Uczestnik niestety nie udzielił poprawnej odpowiedzi. Wiedzielibyście jak odpowiedzieć, żeby zgarnąć najwyższą wygraną? 

„Milionerzy” to jeden z najstarszych i jednocześnie najpopularniejszych teleturniejów emitowanych przez stacje TVN. 3 września minęło 21 lat, odkąd jest na antenie i przez te wszystkie lata widzów oglądających zmagania uczestników wciąż przybywało. Podczas każdego odcinka emocje sięgają zenitu, a widzowie przed telewizorami kibicują uczestnikom, przy okazji sprawdzając swoją wiedzę.

Dotychczas Hubert Urbański zadał 22 pytania warte milion złotych. Ich tematyka była bardzo zróżnicowana. Dotyczyły one przykładowo tego, skąd pochodzi Conan Barbarzyńca, który aktor urodził się w roku opatentowania kinematografu braci Lumière, kto był nadwornym malarzem króla Filipa IV Habsburga, na jakim instrumencie gra Czesław Mozil czy tego, który utwór Słowackiego był napisany prozą. Przez wszystkie lata emisji tylko trzem uczestnikom udało się poprawnie odpowiedzieć, a tym samym zdobyć główną wygraną. Ostatnio ponownie pojawiła się taka szansa, niestety nie została wykorzystana.

O co zapytali finaliste programu „Milionerzy”? 

5 października pan Dawid z Opola miał okazje sprawdzić się w grze o wielkie pieniądze. Mężczyźnie szło naprawdę dobrze, a wszyscy z zaciśniętymi kciukami przyglądali się temu, jak szybko zmierza do finału. Pytanie za milion, niestety go przerosło.

Hubert Urbański zapytał: „Żydowskie Święto Świateł, zwane też Chanuką trwa osiem dni. Ile świątecznych świec płonie ósmego dnia na specjalnym świeczniku?”. Według czterech dostępnych wariantów: sześć, siedem, osiem bądź dziesięć.

Pan Dawid niestety nie znał odpowiedzi na pytanie, które usłyszał w teleturnieju „Milionerzy”. Postanowił jednak zaryzykować i odpowiedział, że siedem. W ten sposób szybko stracił najwyższą wygraną i opuścił program z gwarantowaną nagrodą, czyli 40 tysięcy złotych. Jaka jest więc poprawna odpowiedź? Ten specjalny świecznik to Chanukija. Każdego dnia święta zapala się jedną z nich, zatem ósmego dnia płonie na nim osiem świec, tym samym poprawna odpowiedź to 8.

Zobacz także: