Iga Świątek dziś zawalczy o awans do finału French Open. Co wiemy o młodej tenisistce?

Iga Świątek
Iga Świątek

Iga Świątek dziś stoczy jeden z najważniejszych pojedynków w swojej karierze. Od jakiegoś czasu jej kariera zaczęła nabierać zawrotnego tempa, w związku z czym coraz więcej się o niej mówi. Jedno jest pewne, już na ten moment zapisała się w historii Polskiego tenisa ziemnego. Co wiemy o tej zaledwie 19-letniej tenisistce? 

Iga Świątek dziś zagra mecz z Nadią Podoroską o wejście do finału French Open. Od samego początku turnieju Polka zachwyca swoim talentem. Mówi się o niej nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Dotychczasowe zagrane przez nią mecze wywarły niemałe wrażenie na wszystkich. Nawet największe gwiazdy tenisa były zachwycone poziomem, jaki zaprezentowała 19-letnia tenisistka.

Przypomnijmy, że w drodze do wielkiego finału, Iga nie straciła ani jednego seta, co jest bardzo imponującym wyczynem. Pokonała również byłą mistrzynie Roland Garros, Simonę Halep. Wszyscy z niecierpliwością wyczekują jej dzisiejszego pojedynku i pokładają w niej ogromne nadzieje. Co wiemy o tej wschodzącej gwieździe, o której z pewnością usłyszymy jeszcze nie raz?

Iga Świątek zachwyca niesamowitym talentem

Tenisistka urodziła się 1 maja 2001 roku w Warszawie. Od dziecka związana była ze sportem. Jej ojciec, Tomasz Świątek był wioślarzem. Razem ze swoją drużyną zajął 7. miejsce na Igrzyskach Olimpijskich w Seulu. Dziewczyna mając 15 lat, wygrała debiutancki turniej zawodowy w Sztokholmie i wtedy właśnie jej kariera rozpoczęła się na dobre. Dziś mając zaledwie 19 lat, może się pochwalić wieloma sukcesami, choć tak naprawdę wiele jeszcze przed nią.

Iga Świątek jest bardzo aktywna na swoim profilu na Instagramie. Dziewczyna chętnie nawiązuje relacje ze swoimi obserwatorami i odpowiada im na pytania. Stąd też możemy się dowiedzieć, że jest fanką raczej mocnych brzmień, a jej ulubiony na ten moment zespół to The Cure.

Wyznała również, że jej największe dotychczasowe wyzwanie w karierze to powrót do gry po kontuzji, jakiej doznała podczas meczu. Dodała także, że najwięcej inspiracji czerpie z ludzi, którymi się otacza. To właśnie z relacji, dziewczyna stara się wynosić to, co najlepsze.

Zobacz także: