To już oficjalne: Wiadomo, co dalej ze szkołami. Morawiecki wydał oświadczenie

wiadomości
PILNE

Czy zamkną szkoły? Mateusz Morawiecki właśnie wydał oficjalne oświadczenie w tej sprawie. W związku z pandemią koronawirusa odbyła się dziś konferencja prasowa, podczas której rządzący przedstawili działania i nowe obostrzenia obowiązujące od dziś i od najbliższych dni.

Czy zamkną szkoły? W internecie pojawiła się grafika, rzekomo pochodząca od ministerstwa zdrowia, na której znalazła się informacja, że szkoły zostaną zamknięte 20 października. MZ oficjalnie zaprzeczyło tym doniesieniom, jednak w związku z rosnącą lawinowo liczbą zachorowań, pojawiły się doniesienia o tym, że kolejne szkoły mogą przejść na tryb zdalny. Rządzący zadeklarowali, że dziś wydadzą oficjalne oświadczenie o dalszym funkcjonowaniu szkół.

Z ostatniej chwili: Morawiecki ogłasza kolejne zmiany. Ma 3 główne cele na walkę z koronawirusem

Czy zamkną szkoły? Jest już oficjalne oświadczenie Morawieckiego

Premier Mateusz Morawiecki przekazał właśnie, że szkoły nie zostaną zamknięte i nie przejdą na tryb zdalny. Dowiedzieliśmy się także, jak w placówkach edukacyjnych będzie wyglądał obowiązek noszenia maseczek.

– Dyskutujemy bardzo intensywnie o systemie edukacji. 98 proc. szkół funkcjonuje normalnie i tylko niewielki procent z nich działa w systemie zdalnym albo hybrydowym. Strategia, którą zaproponowało Ministerstwo Zdrowia w sierpniu na razie zdaje egzamin – oświadczył Mateusz Morawiecki.

Godziny dla seniorów wrócą? Tym razem miałyby obowiązywać nie tylko w sklepach, rzecznik ministerstwa zdrowia ujawnia

– Na dzisiaj nie widzimy takiej konieczności, żeby wprowadzać obowiązek nauki w trybie zdalnym – poinformował oficjalnie premier.

Podczas konferencji prasowej usłyszeliśmy także, że noszenie maseczek w szkołach będzie obowiązkowe tylko podczas przerw na korytarzach.

Od jutra ważna zmiana w robieniu zakupów, zmieniają się godziny otwarcia sklepów. Biedronka wydała specjalne oświadczenie