Rafał Ziemkiewicz o noszeniu maseczki. Powiedział, kiedy będzie ją zdejmował. „Nie zamierzam się dusić”

Rafał Ziemkiewicz

Rafał Ziemkiewicz, znany publicysta, opublikował długi tekst na portalu dorzeczy.pl. Nawiązał w nim m.in. do kwestii związanych z obowiązkiem noszenia maseczek na świeżym powietrzu.

Od wczoraj w całym kraju obowiązuje nakaz noszenia maseczki nie tylko w przestrzeniach zamkniętych, ale i na ulicy. Ta informacja wywołała ogromne kontrowersje wśród przeciwników takiego rozwiązania.

Do sprawy odniósł się publicysta Rafał Ziemkiewicz, który zamieścił długi tekst na portalu dorzeczy.pl. Komentuje w nim nie tylko tę kwestię, ale ogólną sytuację w kraju, którą wywołała pandemia koronawirusa.

Samoloty zderzyły się w powietrzu. Nikt nie przeżył, tragiczne wiadomości

„Kierujmy się zdrowym rozsądkiem. Pochodu nowego wirusa przez Polskę i świat zatrzymać się nie da, tak, jak nic nie było w stanie zatrzymać poprzednich, i jak nic nie jest w stanie zapobiec corocznym epidemiom grypy” – pisze Rafał Ziemkiewicz. „Może się uda opracować szczepionkę, ale pewnie nie. Trzeba to po prostu przetrwać. Co zrobić można – to poprawiać organizację służb medycznych, racjonalizować procedury, unikać absurdów…” – dodaje.

Rafał Ziemkiewicz o noszeniu maseczki. „Nie zamierzam się dusić”

Ziemkiewicz podkreśla, że maseczka, sensownie używana, zapewne ogranicza zakażenie wirusem. Dodaje jednak, że w jego ocenie z pewnością nic nie gwarantuje. Oznacza to, że jeżeli ją założymy z całą pewnością się nie zarazimy. Gdyby tak było epidemia dawno by wygasła.

Ekspert bije na alarm, sytuacja w Polsce jest dramatyczna. "To początek klęski żywiołowej"

„Cały Zachód nosi pilnie maseczki, dezynfekuje ręce do kości, zachowuje społeczny dystans, i jakoś problem od miesięcy nie znika, choć na pewno noszący, dezynfekujący i zachowujący czują się dzięki temu pokrzepieni” – podkreśla publicysta.

Rafał Ziemkiewicz przyznaje, że zawsze ma przy sobie czystą maseczkę, którą zakłada wchodząc do sklepu czy metra. Ujawnił jednak, kiedy zawsze ją ściąga. „Gdy w pobliżu mnie nikogo nie ma – natychmiast ją zdejmuję. I tak będę robił dalej, bez względu na aktualny kolor mojej strefy. Nie zamierzam dusić się w maseczce na świeżym powietrzu, kiedy nie będzie wokół mnie żywego ducha, bo to bez sensu” – przyznaje Ziemkiewicz.

Cały tekst Rafała Ziemkiewicza znajdą państwo W TYM MIEJSCU.

Nie żyje znana prezenterka TVP i dziennikarka. Stacja przekazała tragiczne wiadomości

źródło: dorzeczy.pl