Ile rocznie zarabia Cristiano Ronaldo? Kwota zwala z nóg

Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo

To, że Cristiano Ronaldo zarabia miliony, nie jest żadną tajemnicą i każdy doskonale o tym wie, jednak ile dokładnie wynosi jego pensja, może nieźle zaskoczyć. Piłkarz mógłby pracować tylko jeden dzień w roku i to już pozwoliłoby mu na życie w dostatku. To, ile zgarnia rocznie, zwala z nóg.

Cristiano Ronaldo jest piłkarzem, którego zna cały świat. Pierwsze kroki w futbolu zaczął stawiać, mając zaledwie 8 lat i od tamtej pory nieprzerwanie trenuje. Przez 9 lat grał w klubie Real Madryt, a w 2018 roku powiadomiono o jego transferze do Juventusu. Klub zapłacił za zawodnika ogromne pieniądze, a co za tym idzie, jego zarobki jeszcze bardziej poszybowały w górę.

Klub z Turynu zapłacił za piłkarza fortunę, ponieważ ten transfer kosztował ich 100 milionów euro. Piłkarz podpisał czteroletni kontrakt, który obowiązuje do połowy 2022 roku. W tym czasie zarobi naprawdę ogromne pieniądze. Warto jednak pamiętać, że zawodnik zarabia nie tylko na meczach.

Ile rocznie zarabia Cristiano Ronaldo? 

Za rok grania w klubie Juventus Portugalczyk zarabia 31 milionów euro, czyli 138,2 miliona złotych rocznie. Po przeliczeniu jego zarobków na sekundy i minuty okazuje się, że w jeden dzień zarobiłby 411,2 tysiąca złotych. Jego zarobki na boisku naprawdę robią wrażenie, jednak nie jest to jedyny dochód piłkarza.

Cristiano Ronaldo aktywnie prowadzi swój Instagram, na którym również zarabia niemałe pieniądze. Jego profil obserwuje ponad 239 milionów osób z całego świata! W związku z czym monetyzacja jego zasięgów wykazuje, że każdy post piłkarza jest wart 889 tysięcy dolarów. Zatem każda firma, która chciałaby, żeby piłkarz na swoim profilu zareklamował ich produkt, musi właśnie tyle, albo nawet więcej zapłacić.

Dodatkowo zarabia również na swoim wizerunku, którego udziela do kampanii reklamowych. Zatem Cristiano Ronaldo ma już trzy źródła dochodów, a każde z nich przynosi mu ogromny zysk. Do 31 milionów dolarów rocznie, jakie zarabia na boisku, dochodzi dodatkowo pewnie prawie drugie tyle z pozostałych źródeł.

Zobacz także: