Małgorzata Kidawa-Błońska oburzona słowami Sasina. Wicemarszałek Sejmu mocno uderza w rząd

Małgorzata Kidawa-Błońska
Małgorzata Kidawa-Błońska

Małgorzata Kidawa-Błońska na swoim Twitterze odniosła się do wypowiedzi Jacka Sasina odnośnie walki z pandemią. Polityk obarczył winą personel medyczny, co bardzo nie spodobało się Wicemarszałek Sejmu. Postanowiła zatem uderzyć w rząd. 

Małgorzata Kidawa-Błońska postanowiła skomentować ostatnie słowa Jacka Sasina, który zaatakował personel medyczny. Wicepremier stanowczo zaprzeczał wszelkim komentarzom mówiącym o zmarnowanych kilku miesiącach. Ponadto próbował uspokoić panikę obywateli naszego kraju, podkreślając, że na ten moment dysponujemy odpowiednią ilością wolnych łóżek w szpitalach, respiratorów i innych środków medycznych. Zatem jego zdaniem wina nie leży po stronie rządu, ponieważ ten zrobił, co mógł.

Agnieszka Kotońska z "Gogglebox" za bardzo poczuła sławę? "Kobieto tobie naprawdę pomału odbija"

„Oczywiście występują problemy, tym problemem jest chociażby zaangażowanie personelu medycznego, lekarzy. Niestety występuje taki problem jak brak woli części środowiska lekarskiego – chcę to podkreślić wyraźnie, części. Oczywiście bardzo wielu lekarzy, pielęgniarek, personelu medycznego z wielkim poświęceniem wykonuje swoje obowiązki, ale część tych obowiązków wykonywać nie chce” – mówi Sasin.

Jego słowa obarczające personel medyczny bardzo nie spodobały się Wicemarszałek Sejmu, dlatego od razu postanowiła je skomentować.

Krzysztof Jackowski przeraża kolejną wizją. "W naszym kraju bardzo szybko zostanie wprowadzony stan wyjątkowy"

Małgorzata Kidawa-Błońska oburzona słowami Sasina uderza w rząd

Kobieta nie ma wątpliwości co do tego, że to właśnie rząd zawiódł w walce z pandemią, o czym postanowiła przypomnieć w swoim najnowszym wpisie.

„Jacek Sasin w formie. O walce z COVID-19 mówi: „Problemem jest chociażby zaangażowanie personelu medycznego, lekarzy”. Problemem jest nieudolność rządu. To rządzący zawodzą od początku trwania pandemii i obarczają winą tych, którzy walczą z #koronawirus na pierwszej linii” – napisała Małgorzata Kidawa-Błońska na swoim Twitterze. 

Program "Tomasz Lis na żywo" wróci na antenę? Dziennikarz przymila się do dużej stacji

Zrzucanie na siebie winy przez polityków trwa w najlepsze, a z ust każdego padają sprzeczne informacje. Sytuacja, w jakiej się znaleźliśmy, jest naprawdę poważna, ponieważ każdego dnia padają nowe rekordy zakażonych osób. W związku z tym trzeba podjąć jakieś działania, a nie tylko pogłębiać istniejące konflikty i odbijać sobie wzajemnie piłeczkę. 

Dziś ma odbyć się wideokonferencja Mateusza Morawieckiego z politykami opozycji. Podczas niej mają omówić sytuacje związaną z pandemią

Masz te aplikacje? Lepiej je usuń. Twoje poufne dane trafią w niepowołane ręce