Jest pilne ostrzeżenie IMGW dla wielu Polaków. Pogoda oszaleje, lepiej zostać w domu

pogoda
pogoda

Pogoda w ostatnich dniach zdecydowanie nas nie rozpieszcza. Można śmiało stwierdzić, że już w pełni weszliśmy w jesień i choć pierwsze dni tej pory roku były całkiem ciepłe, tak teraz zaczęło się już na 100%. IMGW wydało pilne ostrzeżenie w związku z nadchodzącymi dniami. Lepiej zostać w domach. 

Pogoda w ciągu ostatnich dni diametralnie się zmieniła, a IMGW ostrzega, że to dopiero początek. W niektórych województwach od wczoraj nieustannie pada deszcz i jak się okazuje, taka aura ma towarzyszyć nam jeszcze przez najbliższe dni. Mieszkańcy niektórych obszarów naszego państwa zostali poinformowani o zagrożeniu drugiego stopnia.

Kolejny czołowy polityk PiS miał kontakt z zakażonym. Czeka na test!

Intensywne opady będą dotyczyły województw śląskiego, opolskiego oraz dolnośląskiego, a także kilku powiatów w województwie wielkopolskim. Większość pozostałej części kraju poinformowano o zagrożeniu pierwszego stopnia. Na północy kraju oprócz intensywnych opadów można spodziewać się również porywistego wiatru, który miejscami będzie sięgał nawet 95 km/h. Alert przed porywistym wiatrem usłyszeli mieszkańcy województwa zachodniopomorskiego.

Pogoda w najbliższych dniach zdecydowanie nie będzie nas rozpieszczać

Z uwagi na intensywne opady powinniśmy spodziewać się również podtopień i powodzi. Przy takich opadach, niestety jest to nieuniknione, dlatego lepiej nie wychodzić z domów, jeśli mamy taką możliwość. W niektórych częściach naszego kraju takie sytuacje już miały miejsce. Zewsząd dochodzą pierwsze informacje na temat szkód spowodowanych opadami i silnym wiatrem.

Magda Gessler pokazała zdjęcie ze ślubu swojej córki. Wszyscy zwrócili uwagę na jeden szczegół

Jedynie na Lubelszczyźnie, w Małopolsce, w województwie świętokrzyskim oraz części podkarpacia i Podlasia nie przewiduje się aż tak intensywnych opadów. Mieszkańcy tych obszarów mogą zatem czuć się bezpiecznie.

Jesienna pogoda niestety ma to do siebie, że charakteryzuje się opadami deszczu, silnym wiatrem i chłodnym powietrzem. W związku z tym takie ostrzeżenia nie powinny nas dziwić. Warto jednak pamiętać o zachowaniu ostrożności. Z żywiołami niestety nie ma żartów, dlatego rzeczywiście, jeśli mamy taką możliwość, lepiej zostać w ciepłych domach.

Żona Marcina Mroczka przeszła powalającą metamorfozę. Teraz wygląda zupełnie inaczej, mamy zdjęcia
Właśnie poinformowano o rodzinnej tragedii ministra zdrowia. Nie żyje najbliższa mu osoba