Wszystkich Świętych. Rafał Trzaskowski uprzedza rząd i apeluje do Polaków!

Wszystkich Świętych

Święto Wszystkich Świętych budzi w tym roku ogromne emocje. Chodzi oczywiście o pandemię koronawirusa i rosnące ryzyko zakażeń. Głos w tej sprawie zabrał Rafał Trzaskowski. Prezydent Warszawy wystosował odezwę do Polaków.

1 listopada zbliża się wielkimi krokami. To oczywiście wiąże się z wizytami Polaków na cmentarzach. Tego dnia obchodzimy bowiem Święto Wszystkich Świętych, które w naszej tradycji ma związek z odwiedzinami na grobach zmarłych.

Wielu z nas nie wyobraża sobie, by spędzić ten dzień w domu. To z kolei napawa przerażeniem rządzących oraz lekarzy. Wielu z nich uważa bowiem, że masowe wizyty na cmentarzach doprowadzą do licznych zakażeń. To, patrząc na sytuację naszych szpitali, może doprowadzić do tragedii. Miejsca w placówkach się kończą, a medycy załamują ręce.

Głos ws. 1 listopada zabrał Rafał Trzaskowski. Prezydent Warszawy przyznał, że rząd w tej sprawie milczy i sam postanowił zwrócić się bezpośrednio do wszystkich Polaków.

Wszystkich Świętych: Trzaskowski apeluje do Polaków

Rafał Trzaskowski zamieścił wpis na Twitterze, w którym zwrócił się nie tylko do mieszkańców Warszawy, ale i do wszystkich Polaków. Nawiązał w nim do 1 listopada i zbliżającego się święta, które z pewnością wygeneruje tłumy na cmentarzach w całym kraju.

„Rząd wciąż milczy ws. nadzwyczajnych rozwiązań na Wszystkich Świętych. Apeluję, abyśmy w miarę możliwości rozłożyli w czasie wizyty na grobach bliskich tak, by uniknąć tłumów 1.11” – napisał prezydent stolicy na swoim Twitterze. „Aby to ułatwić, w @warszawa uruchomimy specjalne linie cmentarne. W ten weekend – na Cm. Północny” – dodał.

Czy Polacy posłuchają? Osobiście mamy mieszane uczucia. Dla wielu z naszych rodaków Święto Wszystkich Świętych to bardzo ważny dzień, którego nie wyobrażają sobie spędzić w domu. Pozostaje nam czekać i obserwować rozwój zdarzeń.