Koniec 500 plus na pierwsze dziecko i trzynastek? Brakuje pieniędzy, te informacje nie spodobają się wielu

500 plus
500 plus

500 plus niewątpliwie przyczyniło się do polepszenia komfortu życia wielu młodych rodziców. Podobnie z resztą w przypadku trzynastej emerytury, dzięki której emeryci raz w roku otrzymują trochę więcej pieniędzy. Okazuje się jednak, że jako państwo nie stać nas na wypłacanie tych świadczeń. W związku z pandemią mamy ważniejsze wydatki. Pojawił się zatem pomysł zrezygnowania z wypłacania tych pieniędzy. 

Zarówno 500 plus, jak i trzynastki i czternastki mocno nadwyrężają budżet naszego państwa. Dodatkowo sytuacja związana z pandemią koronawirusa wygląda naprawdę poważnie. Każdego dnia otrzymujemy informacje kolejnych rekordach nowych zachorowań. W związku z tym potrzebujemy ogromnych pieniędzy na walkę z COVID-19.

Wiemy, na jakich zasadach będą działały godziny dla seniorów. Zupełnie innych niż ostatnio

Mimo że informuje się nas o tym, że sytuacja jest opanowana i jesteśmy przygotowani na drugą falę, to nie wygląda to najlepiej. Świadczenia wypłacane przez państwo pochłaniają ogromną cześć budżetu, który można by było wykorzystać na leczenie chorych i zapobieganie kolejnym zakażeniom. Pojawił się zatem pomysł, który z pewnością nie spodoba się obywatelom korzystającym z wcześniej wspomnianych wypłat.

Koniec 500 plus na pierwsze dziecko i trzynastek?

Prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców Cezary Kaźmierczak przedstawił zaskakujący pomysł. Mógłby on przyczynić się do polepszenia sytuacji, w jakiej się znaleźliśmy. Mężczyzna zaproponował, żeby zrezygnować z wypłacania świadczeń, na które po prostu nas nie stać.

Ważny komunikat mBanku. Klienci postawieni na nogi, zostało mało czasu

„Rząd powinien zrezygnować z akcji socjalnych, na które nas nie stać, 500+ na pierwsze dziecko powinno być zlikwidowane, podobnie 13. i 14. emerytura. Trzeba spojrzeć faktom w oczy i z tych regulacji zrezygnować” – mówi.

Jego pomysł uderza w dużą część obywateli naszego kraju, ponieważ dotyczy zarówno młodych rodziców, jak i emerytów. Po jego słowach zawrzało od licznych komentarzy i obaw, że te pieniądze rzeczywiście będą odebrane.

Dodatkowo mężczyzna twierdzi również, że koronawirus prowadzi nas w nieznane. Dlatego dobrze byłoby mieć tak zwaną poduszkę finansową, której niestety nie mamy właśnie przez to, że 500 plus i dodatkowe emerytury sporo kosztują nasze państwo.

Kolejne, ostre zakazy: koniec wesel, nauka zdalna, alkohol do konkretnej godziny. Szykują nowe obostrzenia
Mamy zdjęcia Igi Świątek z dzieciństwa. Trudno ją na nich rozpoznać, co za widok
Wróblewska Andżelika
Dziennikarka OTOPRESS. Napisz do autorki: wroblewska.andzelika@otopress.pl
0
Chętnie poznamy Twoje zdanie, skomentuj artykułx
()
x