Wiemy, na jakich zasadach będą działały godziny dla seniorów. Zupełnie innych niż ostatnio

godziny dla seniorów
godziny dla seniorów

Od dziś ponownie zaczynają obowiązywać godziny dla seniorów. Od 10 do 12 do sklepów mogą wchodzić tylko starsze osoby. Wiadomo jednak, że tym razem zasady działania tego obostrzenia są inne niż ostatnio. Wiemy, na jakich zasadach ma to funkcjonować.  

Godziny dla seniorów poprzednim razem średnio zdały swój egzamin, ponieważ starsze osoby robiły zakupy przez cały dzień, a w ciągu tych dwóch godzin sklepy były niemal puste. Mimo wszystko, w związku z wciąż rosnącą liczbą zachorowań, rząd postanowił ponownie je wprowadzić.

Ważny komunikat mBanku. Klienci postawieni na nogi, zostało mało czasu

Poprzednio obowiązywały one do 4 maja, później zostały zdjęte. Teraz nie ma nawet prognoz, jak długo może to potrwać. Wiadomo jednak, że będzie się to odbywało na nieco innych zasadach, chociażby ze względu na próg wiekowy, czy na to, że nie wszystkie punkty sprzedaży będą objęte nakazem wprowadzenia tych godzin.

„Chcemy zapewnić naszym seniorom komfort. Oczywiście mogą oni dokonywać zakupów także o innej porze, ale to będzie taki dedykowany czas” – tłumaczy Marlena Maląg.

Mamy zdjęcia Igi Świątek z dzieciństwa. Trudno ją na nich rozpoznać, co za widok

Wiemy, na jakich zasadach będą działały godziny dla seniorów

Poprzednio na zakupy pomiędzy 10 a 12 mogły się wybrać osoby od 65 roku życia. Tym razem będzie inaczej, ponieważ do sklepów wejdą osoby, które skończyły 60 lat. Oprócz tego wcześniej to obostrzenie obowiązywało od poniedziałku do soboty, tym razem z kolei tylko do piątku.

Wiosną do tych zasad musiały się zastosować wszystkie sklepy, teraz jedynie sklepy spożywcze, placówki pocztowe, apteki i drogerie. Istnieje jednak zapis, który upoważnia farmaceutę w aptece czy drogerii, że w przypadku zagrożenia życia innych osób, może w tych godzinach obsłużyć osobę, która ma mniej niż 60 lat.

Widzom show Polsatu aż odebrało mowę. Koszmarny wypadek na wizji, ofiara trafiła do szpitala

Jeśli sprzedawcy nie będą przestrzegali godzin dla seniorów, mogą ponieść ogromne kary. Policja będzie mogła wystawić właścicielowi danego miejsca 500 złotych mandatu. Jeśli jednak ten go nie przyjmie, to sanepid będzie mógł nałożyć na niego karę administracyjną, wynoszącą nawet 30 tysięcy złotych.

Wszystkich Świętych. Rafał Trzaskowski uprzedza rząd i apeluje do Polaków!
Wróblewska Andżelika
Dziennikarka OTOPRESS. Napisz do autorki: wroblewska.andzelika@otopress.pl
0
Chętnie poznamy Twoje zdanie, skomentuj artykułx
()
x