Eksperci żądają zniesienia obostrzeń. Mówią, ilu ludzi jest odpornych na koronawirusa

Koronawirus
Koronawirus

Koronawirus to temat, który towarzyszy nam od miesięcy i nie zapowiada się na to, by tak szybko nas opuścił. Co chwile słyszy się o nowych teoriach ekspertów, które często są bardzo zaskakujące. Ostatnia wypowiedź dwójki specjalistów, którzy żądają zniesienia obostrzeń, wzbudziła wiele kontrowersji. 

Koronawirus sprawił, że musieliśmy szybko nauczyć się żyć w zupełnie innej, nowej rzeczywistości. Obostrzenia, które towarzyszą nam od samego początku wybuchu pandemii, stały się dla nas codziennością. Eksperci twierdzą jednak, że nie są one niezbędne. Sucharit Bhakdi i Karina Reiss od lat zajmują się badaniami dotyczącymi epidemiologii zakażeń, a także infekcjami i biologią komórkową. Postanowili zatem dokładnie przyjrzeć się sytuacji, której od miesięcy stawiamy czoła.

Koniec 500 plus na pierwsze dziecko i trzynastek? Brakuje pieniędzy, te informacje nie spodobają się wielu

Oboje przekonują, że COVID-19 nie jest bardziej niebezpieczny niż normalne wirusy grypy. Przyznają, że najlepszym dowodem na to jest niska śmiertelność, którą powoduje koronawirus.

„Jest to liczba, którą infekolog zawsze musi brać za podstawę. To był i jest jeden z największych błędów w tej pandemii, że liczba zakażeń została uznana za najważniejszy punkt odniesienia i nadal jest brana pod uwagę” – mówi Sucharit Bhakdi.

Eksperci żądają zniesienia obostrzeń. Koronawirus nie różni się od zwykłej grypy 

Naukowiec wyjaśnił, że po przeliczeniu osób poważnie chorych i zgonów, a nie osób, które miały tylko wynik pozytywny, śmiertelność wynosi zaledwie 0,1 do 0,2 procent chorych. Podsumowując, umierają maksymalnie zaledwie dwie osoby na 1000 zakażonych, czyli podobnie jak w przypadku normalnej grypy. W związku z tym wszystkie wprowadzone obostrzenia mogą okazać się zbędne.

Wiemy, na jakich zasadach będą działały godziny dla seniorów. Zupełnie innych niż ostatnio

Karina Ress podkreśla, że w związku z coraz większą ilością wykonywanych testów, liczba zakażeń wzrasta, co jest naturalnym procesem. Oprócz tego liczba nowych przypadków rośnie również przez to, że testy są podatne na błędy. Zatem nie każdy pozytywny wynik, który wlicza się do statystyk, jest autentyczny.

Koronawirus spowodował, że wszyscy jesteśmy zmuszeni do noszenia maseczek, co według eksperta jest idiotycznym pomysłem. Swoją opinię argumentuje tym, że noszenie ich ma negatywny wpływ psychologiczny. Dodatkowo mają one chronić przed niebezpieczeństwem, które nie istnieje.

„Wszystkie obostrzenia powinny zostać natychmiast zniesione” – alarmuje Karina Reiss.

Ważny komunikat mBanku. Klienci postawieni na nogi, zostało mało czasu
Kolejne, ostre zakazy: koniec wesel, nauka zdalna, alkohol do konkretnej godziny. Szykują nowe obostrzenia
Wróblewska Andżelika
Dziennikarka OTOPRESS. Napisz do autorki: wroblewska.andzelika@otopress.pl
0
Chętnie poznamy Twoje zdanie, skomentuj artykułx
()
x