Twórca „Ślepnąc od świateł” zwyzywał premiera Morawieckiego. Jego wpis podbija internet

Jakub Żulczyk Ślepnąc od świateł Mateusz Morawiecki

„Ślepnąc od świateł” to serial, który w ubiegłym roku pobił serca milionów Polaków. Dziś natomiast internet podbija Jakub Żulczyk – twórca fabuły tegoż dzieła. Mocno oberwał premier Morawiecki.

W mediach społecznościowych nie milkną echa kolejnych decyzji rządu w sprawie obostrzeń związanych z obecną sytuacją. Dziś usłyszeliśmy z ust Mateusza Morawieckiego, że nowe obostrzenia natychmiast wchodzą w życie.

Jakub Żulczyk, twórca „Ślepnąc od świateł”, wściekły w związku z nowymi obostrzeniami

Po południu we wszystkich mediach w kraju gruchnęła informacja o tym, że Mateusz Morawiecki zatwierdził kolejne obostrzenia. Znów ograniczono możliwość korzystania z usług gastronomicznych, siłowni i wielu innych. To, rzecz jasna, nie spodobało się wielu obywatelom. Wśród nich jest Żulczyk, który nie wytrzymał i ostro skomentował tę decyzję na Facebooku.

Jakub Żulczyk zasugerował, by osoby decyzyjne z PiS równie restrykcyjnymi obostrzeniami objęli chociażby kościoły. Natomiast – wszystko na to wskazuje – o człowieku, który zatwierdził dzisiejsze zmiany, twórca powieści „Ślepnąc od świateł” napisał „pajac”.

Kościoły se zamknij, pajacu, gdzie w najlepsze trwa superspreading wśród seniorów, a nie siłownie i baseny – napisał wzburzony Jakub Żulczyk.

https://www.facebook.com/jakub.zulczyk/posts/3357142177708688

To bardzo częsty zarzut kierowany do rządu Zjednoczonej Prawicy. Z jednej bowiem strony władza zdaje się robić wszystko, by dbać o bezpieczeństwo obywateli, z drugiej poniekąd „przymyka oko” na niektóre „branże”.

Nowe restrykcje

Na liście nowych zakazów i obostrzeń w żółtej strefie znalazły się:

  • działalność gastronomii w godzinach 6-21, po tej godzinie tylko na wynos, w lokalu może być zajęty co drugi stolik,
  • transport publiczny 50 proc. miejsc siedzących lub 30 proc. wszystkich miejsc.
  • Wesela i imprezy okolicznościowe mogą się odbywać, ale maksymalnie do 20 osób, bez zabawy tanecznej (oznacza to, że zaplanowane na ten weekend wesela odbędą się według obowiązujących jeszcze teraz obostrzeń, a do 20 osób na weselach od 19.10),
  • Maksymalnie 1 osoba na 4 metr kw w kościele,
  • zgromadzenia publiczne do 25 osób,
  • szkoły wyższe i ponadpodstawowe – nauczanie zdalne,
  • wydarzenia sportowe będą się odbywać bez udziału publiczności,
  • wydarzenia kulturalne będą się odbywać z udziałem 25 proc. publiczności,
  • zawieszenie działalności basenów, aquaparków, siłowni, itd.
OTOPRESS
Ten materiał to wynik pracy zespołowej. Lista autorów portalu: tutaj Znalazłeś/aś w naszym materiale błąd lub niedopatrzenie? Napisz do nas: [email protected]
2
0
Chętnie poznamy Twoje zdanie, skomentuj artykułx
()
x