Zbigniew Stonoga. Dziennikarz ujawnił kolejne afery biznesmena

Zbigniew Stonoga zatrzymany w kasynie 15 października 2020

Dziś Zbigniew Stonoga został zatrzymany. Ta informacje szczególnie ucieszyła wyborców Prawa i Sprawiedliwości. Były polityk i kontrowersyjny biznesmen od dawna atakował bowiem polityków frakcji rządzącej. Szczególnie „upodobał sobie” Zbigniewa Ziobrę – lidera Solidarnej Polski, głównego koalicjanta PiS. W sieci pojawiło się ponadto wideo, na którym Stonoga w kasynie przegrywa spore sumy.

Już od 2014 roku Stonoga bryluje w polskim internecie. Zaczęło się od słynnego wideo z komisu samochodowego, gdzie mężczyzna zwracał się do policjantów słowami „wyp…dalaj za bramę”. Później Zbigniew Stonoga próbował dostać się do Sejmu. Natomiast w ostatnim okresie robi wszystko, by skompromitować obóz rządzący.

Zbigniew Stonoga zatrzymany, dziennikarz ujawnia „stare sprawy”

Dziś między innymi TVN24 podał informacje o zatrzymaniu Zbigniewa Stonogi. Okazało się, że – wbrew wnioskowi prokuratury – biznesmen nie pozostanie na kolejne tygodnie w areszcie. Sąd uznał bowiem, że Stonoga nie będzie utrudniał postępowania. Sprawa dotyczy rzekomego zdefraudowania przez oskarżonego 250 tys. złotych ze zbiórek charytatywnych, które organizował. Pieniądze te miał przegrać w kasynie.

Sprawa jest w toku, jednak to nie pierwszy raz, gdy Zbigniew Stonoga jest posądzany o wyłudzenia. Już w styczniu prawicowy dziennikarz – Marcin Rola – zagłębił się w przeszłość biznesmena i przekazał opinii publicznej szokujące informacje.

Wielu fanów oskarżonego nie zdaje sobie z tego sprawy, ale – jak twierdzi Rola – Stonoga on skazywany przez polskie sądy blisko 20-krotnie. W materiale dziennikarza wRealu24 dowiadujemy się, że wiele z tych spraw dotyczyło wyłudzeń.

Zbigniew Stonoga zwyzywał wówczas Rolę i nazwał go „ch..em do szczania”. Aby jednak nie było wątpliwości co do rzetelności podanych informacji, Marcin Rola zaznaczył, że każdy odbiorca może samodzielnie je zweryfikować. – Podkreślam: każdą z tych spraw można zweryfikować i sprawdzić. Po to podam wam sygnatury spraw. To, co zaraz wam powiem stawia pod znakiem zapytania wiarygodność pana Zbigniewa Stonogi – mówił wówczas dziennikarz.

15 października 2020 – Stonoga kolejny raz w areszcie, pieniądze miał przegrać w kasynie – WIDEO

Trudno połapać się w wątkach i sprawach, za które ścigany jest znany biznesmen. Niektóre dotyczą znieważania i grożenia znanym politykom. Inne, tak jak ta, która skończyła się zatrzymaniem 15 października, dotyczą działalności społecznej Zbigniewa Stonogi. Informacje przekazane przez prokuraturę są dość lakonicznie. Pozwalają jednak zrozumieć, czego dotyczy zarzut.

– Chodzi o podejrzenie przywłaszczenia kwoty 253 tysięcy z fundacji, którą prowadził – przekazuje biuro prasowe Prokuratury. Co ciekawe, w sieci pojawiło się nawet wideo, na którym Zbigniew Stonoga w Kasynie przegrywa spore sumy.

https://www.youtube.com/watch?v=1-Am-XcueX8

Wciąż aktywni w internecie są ponadto ludzie, którzy twierdzą, że wpłacili swoje oszczędności na „Gazetę Stonoga” i bezpowrotnie je utracili. Ta sprawa nie stała się jednak obiektem zainteresowania wymiaru sprawiedliwości. Wszystko wskazuje jednak na to, że to dopiero początek problemów biznesmena.

OTOPRESS
Ten materiał to wynik pracy zespołowej. Lista autorów portalu: tutaj Znalazłeś/aś w naszym materiale błąd lub niedopatrzenie? Napisz do nas: redakcja@otopress.pl
0
Chętnie poznamy Twoje zdanie, skomentuj artykułx
()
x