Eksperci zabierają głos w sprawie zbliżających się świąt. Jak będzie wyglądało tegoroczne Boże Narodzenie?

Boże narodzenie
Boże narodzenie

Boże Narodzenie już niedługo, w związku z czym wielu obawia się, że te święta podobnie jak Wielkanoc spędzimy z dala od bliskich. Eksperci postanowili już dziś zabrać głos w tej sprawie i przedstawić najsensowniejsze rozwiązanie. 

Boże Narodzenie kojarzy nam się z wieloma tradycjami, a jedną z nich jest właśnie spędzanie tego dnia z rodziną. Z różnych przyczyn na co dzień nie mamy dla siebie zbyt wiele czasu, a święta są idealnym momentem na nadrobienie zaległości w relacjach z bliskimi. Tak jak każdego roku z niecierpliwością wyczekiwaliśmy tych dni, tak teraz obawiamy się tego, że może być zupełnie inaczej.

Rząd wydał wyrok na część pacjentów. "Niezoperowani będą musieli niestety umrzeć"

Druga fala pandemii koronawirusa uderza ze zdwojoną siłą, w związku z czym słyszymy co chwile o wprowadzaniu nowych obostrzeń. Do grudnia jeszcze wiele może się zmienić, jednak eksperci postanowili przedstawić, w jaki sposób możemy bezpiecznie spędzić tegoroczne święta. Doradza się, by, zamiast spotykać się w domach, udać się na rodzinny spacer. To jednak niejedyna rada, jaką mają specjaliści.

Jak będzie wyglądało tegoroczne Boże Narodzenie? 

Odradza się przede wszystkim dalekich podróży. Sugerowane rozwiązanie w tym przypadku to spotkania z rodziną za pomocą przykładowo Skype. Jeśli jednak zdecydujemy się na wyprawienie tradycyjnej kolacji, niech przy jednym stole nie zasiada więcej niż 10 osób, a czas spożywania posiłku będzie skrócony.

Mandaryna po latach przerywa milczenie. Takiego wyznania nikt się nie spodziewał, aż cieżko w to uwierzyć

Warto zapytać również członków rodziny o ich samopoczucie i o to, czy nie mieli kontaktu z osobami zakażonymi. W tym czasie często chcemy odwiedzić starsze pokolenie, wybrać się do dziadków, czy rodziców, a to właśnie oni są najbardziej zagrożeni. Choć perspektywa spędzania świąt samemu nie jest zbyt radosna, to warto ponad wszystko pamiętać o bezpieczeństwie swoim i bliskich.

W tegoroczne Boże Narodzenie warto również zrezygnować z tradycji dzielenia się opłatkiem i całowania w policzek podczas składania życzeń. Niezmiennie pamiętajmy również o częstym myciu rąk, a podczas przedświątecznych zakupów stosujmy do obowiązujących obostrzeń.

Wprawdzie nie mamy jeszcze oficjalnego stanowiska rządu w tej sprawie, jednak rozwiązania proponowane przez ekspertów wydają się rozsądne. Jeśli już chcemy spędzać czas wśród bliskich, to warto wzajemnie dbać o swoje bezpieczeństwo.

Będą dodatkowe dni płatnego urlopu dla właścicieli psów. Trzeba spełniać tylko 2 warunki
Córka Przybylskiej lada dzień w 18. urodziny przejmie po niej spadek. Wiemy, co dostanie
Wróblewska Andżelika
Dziennikarka OTOPRESS. Napisz do autorki: wroblewska.andzelika@otopress.pl
0
Chętnie poznamy Twoje zdanie, skomentuj artykułx
()
x