Iga Świątek szczerze o pieniądzach. Większość Polaków będzie w szoku

Iga Świątek pieniądze

Iga świątek zarobiła fortunę na triumfie we French Open. 19-letnia tenisistka już jest milionerką, a przecież najpoważniejsze boje dopiero przed nią. Ogromne pieniądze nie są dla niej zaskoczeniem. Podczas wywiadu dla Sport.pl wypowiedziała się na ich temat bardzo szczerze.

Tomasz Komenda był na meczu Polska - Bośnia. Wzruszające sceny po końcowym gwizdku

To oczywiste, że pieniądze w zawodowym sporcie są bardzo ważne. Często jednak zdarza się, że czołowi sportowcy niemal wypierają się tego, że swój zawód uprawiają z myślą o gratyfikacjach finansowych. Zwykle padają frazesy o pasji i o tym, że pieniądze są tylko „miłym dodatkiem”. Nasza czołowa tenisistka jest jednak rozbrajająco szczera.

Iga Świątek szczerze o pieniądzach

Triumfatorka ostatniego French Open oczywiście kocha tenis. Dziś przyznaje, że – tak jak każdemu – czasami nie chce jej się wybierać na trening, jednak w większości przypadków odbywa go z przyjemnością. Sukces sprzed kilku dni tylko utwierdził ją w przekonaniu, że tenis to jej przyszłość na długie lata. Iga Świątek nie wypiera się jednak tego, że idąc w kierunku tenisowego zawodowstwa, miała na uwadze również zarobki.

Ile zarabia Iga Świątek? Zarobki tenisistki robią wrażenie

Paweł Wilkowicz zapytał ją bowiem, czy tata nie próbował ją przekonywać do wioślarstwa. Tomasz Świątek sam uprawiał przecież ten sport. Iga odpowiedziała rozbrajająco szczerze:

Nie… To trochę wyglądało tak, że jak skończył karierę, odciął się kompletnie od tego sportu. I też zdał sobie sprawę, że są sporty, gdzie można więcej – jakby – ugrać. Chodzi właściwie o pieniądze.

Jedną z cech, którą fani Igi Świątek najbardziej w niej cenią, jest szczerość i naturalność w wywiadach. 19-latka przyznaje, że nie śledzi ze zbytnim zaangażowaniem publikacji na swój temat, woli skupiać się na swojej pracy. Stąd też ostatnią rzeczą, jaką można jej zarzucić, jest sztuczne dbanie o PR. Iga mówi to, co uważa, czuje się w tym komfortowo i – przynajmniej na razie – nie wzbudza kontrowersji. Błyskawicznie natomiast zaskarbiła sobie sympatię milionów rodaków. A to w przypadku tenisistów nie jest oczywiste. Często bowiem spotykają się oni z zawiścią i złośliwościami, gdyż – tak się składa – często pochodzą z zamożnych rodzin. Iga Świątek absolutnie nie sprawia jednak takiego wrażenia. Ma wielką klasę, ale absolutnie nie da się jej zarzucić wyniosłości.

źródło: sport.pl, USopen.org