Ile zarabia Iga Świątek? Zarobki tenisistki robią wrażenie

Ile zarabia Iga Świątek zarobki 2020 French Open

Ile Zarabia Iga Świątek? Polska tenisistka, po gigantycznym sukcesie, otrzymała duże pieniądze. Kwoty, na które opiewają gratyfikacje sportsmenki, robią ogromne wrażenie. Takie zarobki chciałby mieć każdy.

Ostatnie tygodnie to dla Igi Świątek najlepszy okres w jej życiu i sportowej karierze. Tenisistka triumfowała w prestiżowym turnieju French Open. Ten sukces to nie tylko wielkie wyróżnienie sportowe, ale i duże osiągnięcie biznesowe.

Zarobki czołowej polskiej tenisistki. Ile zarabia Iga Świątek?

Zarobki Igi Świątek nie stanowią tajemnicy. Jak bowiem ujawnił portal money.pl, Świątek za awans do najlepszej czwórki otrzymała gratyfikację w wysokości 425 tys. euro. W przeliczeniu na złotówki daje to niecałe 2 miliony złotych. Po awansie do finału, konto tenisistki zasiliło kolejne 800 tys. euro (ok. 3,5 mln złotych). W sumie za wygraną we French Open, Iga Świątek zarobiła 1,6 mln euro (blisko 7,3 mln zł).

Jeżeli zatem ktoś zastanawiał się, ile zarabia Iga Świątek, właśnie dostał konkretną odpowiedź. Warto jednak zauważyć, że tenisistka ma dopiero 19 lat. Przed nią zatem udział w dziesiątkach turniejów i być może zwycięstwa w kolejnych Wielkich Szlemach. Świątek nie ukrywa zresztą, że powtarzanie sukcesu z French Open w każdym roku jest jej celem.

Nie od dziś wiadomo, że tenis jest jednym z najlepiej opłacanych zawodów sportowych. Agnieszka Radwańska przez lata należała do najbogatszych polskich sportowców. Dziś Iga Świątek idzie w jej ślady, a zarobki z czasem osiągną podobny pułap. Już teraz są satysfakcjonującej, jednak w najbliższym okresie do wschodzącej gwiazdy polskiego tenisa bez wątpienia odezwą się liczni sponsorzy i reklamodawcy. W wielu przypadkach przychody z tego typu współprac przewyższają gratyfikacje wynikające z dobrych wyników sportowych. Tak jest chociażby w przypadku Cristiano Ronaldo, który więcej zarabia na samej Instagramie, niż na grze w piłkę nożną.

Oglądalność French Open

Tenis w Polsce nie jest najbardziej popularną dyscypliną. W rankingach zainteresowania wyprzedza go piłka nożna, a nawet siatkówka. W oczywisty sposób znacznie większą oglądalność mają również sporty walki. Jednakże gdy Iga Świątek stanęła do walki o triumf w turnieju Rolanda Garrosa, na antenach polskiego Eurosportu zaczęły padać rekordy oglądalności.

Finał Rolanda Garrosa, który wygrała Iga Świątek, oglądało na antenach Eurosport 1 i TVN średnio ponad 2,5 mln osób. Nie ulega wątpliwości, że kolejne zmagania Polki również będą śledzić znacznie większe rzesze widzów, niż dotąd śledziły rozgrywki tenisowe.