Będą dodatkowe dni płatnego urlopu dla właścicieli psów. Trzeba spełniać tylko 2 warunki

Pies
Pies

Pies bez względu na swoją wielkość czy rasę wymaga od nas sporej ilości czasu. Bardzo często zdarza się, że właściciele czworonogów nie mają możliwości udać się ze swoim pupilem do weterynarza. Właśnie przez to, że gabinety funkcjonują w takich samych godzinach, w jakich muszą pracować. Czy należy im się zatem płatny urlop z tytułu opieki nad zwierzęciem? 

Pies jest zwierzakiem, bez którego duża ilość osób nie wyobraża sobie życia. Te urocze czworonogi szybko stają się częścią naszych rodzin. Dzięki nim nie czujemy się samotni, nie nudzimy się i wprowadzają do naszego życia mnóstwo energii. Zanim jednak podejmiemy się opieki nad zwierzęciem, warto zastanowić się, czy w ogóle mamy na to czas. Zwierzętom trzeba poświęcać dużo uwagi, zatem przed zakupem czy adopcją, warto przemyśleć wszystkie za i przeciw tak by psiak nie męczył się sam w domu przez cały dzień.

Córka Przybylskiej lada dzień w 18. urodziny przejmie po niej spadek. Wiemy, co dostanie

Coraz więcej osób decyduje się na adopcje zwierzaka, co jest oczywiście wspaniałym gestem godnym naśladowania. Takie zwierzęta jednak bardzo często wymagają jeszcze więcej uwagi, ponieważ ich zaklimatyzowanie w nowym miejscu i przyzwyczajanie do nowych warunków, może potrwać nawet dłużej niż wychowanie szczeniaka.

Pies zasługuje na taką samą opiekę jak dziecko 

Z takiego właśnie założenia wyszła jedna z firm w naszym kraju, która dla swoich pracowników wprowadziła tak zwane „psiacierzyńskie”. To 3 dni płatnego urlopu, który mogą wykorzystać osoby, które zdecydowały się na adopcje psa. Warto podkreślić, że dodatkowe wolne dotyczy tylko osób, które adoptowały zwierzę, nie kupiły. Mowa tutaj o firmie Bolt.

Wiemy, co się działo w sklepach w trakcie godzin dla seniorów. Wprowadzenie ich to był zły pomysł?

Prawo do ubiegania się o zaległy urlop mają również osoby, które w ciągu dwóch poprzednich lat adoptowały zwierzaka. Jak na razie jest to pierwsza firma w Polsce, która wprowadziła dla swoich pracowników takie udogodnienie. Możliwe zatem, że w ciągu najbliższych lat, inne firmy również postanowią wprowadzić takie rozwiązanie dla osób, w których domu pojawił się pies ze schroniska.

Będzie podwyżka emerytur o 200 zł, ale nie dla wszystkich. Wiadomo już, komu się nie należy
"Rozmowy w toku" wrócą na antenę TVN? Te słowa Drzyzgi mówią wszystko
Wróblewska Andżelika
Dziennikarka OTOPRESS. Napisz do autorki: wroblewska.andzelika@otopress.pl
0
Chętnie poznamy Twoje zdanie, skomentuj artykułx
()
x