Rząd wydał wyrok na część pacjentów. „Niezoperowani będą musieli niestety umrzeć”

Rząd
Rząd

Według wielu rząd nie do końca zastanawiał się nad decyzją, którą podjął. Ich zarządzenie skazuje część pacjentów na wyrok śmierci. Obywatele są oburzeni tym, co się dzieje. Nie w taki sposób powinno się walczyć z pandemią. 

Rząd wydał rozporządzenie dla jednego z poznańskich szpitali, by nie przyjmowano tam nowych pacjentów, którzy nie są chorzy na koronawirusa. Samo to już wzbudza wiele kontrowersji. W tym wszystkim najgorsze jednak jest to, że władze szpitala mają pozbyć się z placówki 180 dotychczas hospitalizowanych pacjentów.

Mandaryna po latach przerywa milczenie. Takiego wyznania nikt się nie spodziewał, aż cieżko w to uwierzyć

Część z nich czeka na poważne operacje, które mają uratować im życie. Szpital MSWiA w Poznaniu informuje, że nie ma gdzie przekazać swoich pacjentów. Możliwe zatem, że najbliżsi hospitalizowanych będą musieli na własną rękę szukać im szpitala, w którym ich przyjmą. Ordynator wcześniej wspomnianej placówki nie kryje oburzenia spowodowanego działaniem rządu.

„To wyjątkowa ignorancja i bezczelność. Nie mamy gdzie ich przekazać (…) jeśli nie wykonamy części zabiegów, ci pacjenci umrą” – mówi ordynator chirurgii.

Będą dodatkowe dni płatnego urlopu dla właścicieli psów. Trzeba spełniać tylko 2 warunki

Rząd wydał wyrok na część pacjentów

Jak widać, sytuacja w szpitalach jest naprawdę krytyczna, a wolne łóżka, o których premier Mateusz Morawiecki wspominał podczas konferencji, są pozyskiwane kosztem innych pacjentów. Chorzy na nowotwór, którzy przebywali w poznańskim szpitalu, informują, że ich terapia w ciągu najbliższych dni zostanie przerwana i na własną rękę muszą szukać leczenia w innych placówkach. Niestety sytuacja związana ze szpitalem w Poznaniu nie jest odosobniona.

Pacjenci wielu szpitali już otrzymują informacje o odwołanych zabiegach, na które często czekali latami. Oburzenie obywateli jest całkiem zrozumiałe, ponieważ osoby z koronawirusem są traktowane w szczególny sposób. To właśnie na tym teraz skupia się rząd, nie zważając na to, że pacjenci z innymi schorzeniami również potrzebują pilnej pomocy.

Córka Przybylskiej lada dzień w 18. urodziny przejmie po niej spadek. Wiemy, co dostanie

Zgodnie z decyzją rządu, szpital MSWiA w Poznaniu ma się przekształcić w szpital COVID-19. Takie rozwiązanie budzi jednak sporo wątpliwości i kontrowersji.

Wiemy, co się działo w sklepach w trakcie godzin dla seniorów. Wprowadzenie ich to był zły pomysł?