Wiemy, co się działo w sklepach w trakcie godzin dla seniorów. Wprowadzenie ich to był zły pomysł?

zakupy
zakupy

Od czwartku seniorzy mają swoje godziny na zakupy. W związku z wciąż rosnącą ilością zachorowań rząd postanowił ponownie wprowadzić godziny dla seniorów, by zadbać o starsze pokolenie. Okazuje się jednak, że nie był to najlepszy pomysł, a branża handlowa alarmuje, by znaleźć inne rozwiązanie. 

Zakupy w godzinach 10-12 od czwartku są niemożliwe dla osób poniżej 60 roku życia. Właściciele sklepów alarmują, że wprowadzenie tych godzin nie ma najmniejszego sensu, ponieważ starsze osoby nie chodzą do sklepów w tym czasie. Robią zakupy przez cały dzień, kiedy jest im wygodnie. W związku z tym przez te dwie godziny markety są po prostu puste.

Będzie podwyżka emerytur o 200 zł, ale nie dla wszystkich. Wiadomo już, komu się nie należy

Polska Izba Handlu na podstawie zgromadzonych informacji przekazuje, że w kwietniu godziny dla seniorów przyniosły ogromne straty dla branży. Ilość transakcji w tych godzinach była prawie o połowę niższa niż przykładowo godzinę później. Przed sklepami już ustawiała się kolejka młodych, którzy wcześniej nie mogli wejść do sklepu.

Zakupy powinny być możliwe dla każdego niezależnie od godziny 

Przez to, że osoby poniżej 60 roku życia nie mogą wchodzić do sklepów pomiędzy godziną 10 a 12, to przed sklepami po godzinie 12 zbierały się tłumy, co jak wiadomo, jest teraz kolejnym problemem, ponieważ ponownie wchodzą obostrzenia związane z ograniczeniem ilości osób mogących przebywać na terenie sklepu.

"Rozmowy w toku" wrócą na antenę TVN? Te słowa Drzyzgi mówią wszystko

Jest to również duże utrudnienie dla osób, które muszą normalnie funkcjonować, to znaczy chodzić do pracy czy szkoły. Często podczas przerw robi się zakupy na śniadanie, czy lunch. Teraz muszą organizować swój czas w inny sposób, ponieważ nie mogą pójść do marketu w dogodnym dla siebie momencie.

„Niemal puste sklepy przez dwie godziny dziennie to straty finansowe dla branży, to brak wpływów z podatków a tym samym straty dla budżetu państwa, w czasie kiedy brakuje pieniędzy m.in. na służbę zdrowia. Jest to także rozwiązanie, które utrudnia życie społeczeństwu” – mówi wiceprezes Polskiej Izby Handlu.

Iga Świątek szczerze o pieniądzach. Większość Polaków będzie w szoku
Ile zarabia Iga Świątek? Zarobki tenisistki robią wrażenie
Wróblewska Andżelika
Dziennikarka OTOPRESS. Napisz do autorki: wroblewska.andzelika@otopress.pl
0
Chętnie poznamy Twoje zdanie, skomentuj artykułx
()
x