Wrócił stary, dobry Max Kolonko? Najnowszy materiał zbiera świetne recenzje

Mariusz Max Kolonko

Max Kolonko był niegdyś idolem polskiej prawicy. W ostatnich dwóch latach stracił jednak sympatię większości dotychczasowych fanów. Internauci niemal jednogłośnie uznali, że dziennikarz zwariował. Kolejne materiały Kolonki zamieszczane na YouTube było mocno zaminusowane przez oceniających.

Jedynie w wąskim, hermetycznym gronie subskrybentów własnej platformy – MaxTVGO – dziennikarz mieszkający w USA mógł liczyć na absolutne poparcie i posłuch. Na YouTube natomiast, każda kolejna publikacja Maxa Kolonki spotykała się z przygniatającą krytyką.

Wrócił stary, dobry Max Kolonko? Na YouTube pojawił się nowy materiał

Wydawało się, że już nigdy Kolonko nie doczeka się normalnych ocen swojego materiału. Mocno nadszarpnął bowiem zaufanie wielu swoich dawnych widzów, głównie poprzez ataki na PiS i inne prawicowe telewizje internetowe. Przed dwoma laty ostro zaatakował m.in. kanał Marcina Roli – wRealu24.

TYLKO U NAS. Ewa Drzyzga i jej mąż przerwali milczenie, jest oświadczenie

Dziś jednak w serwisie YouTube pojawił się na kanale Maxa Kolonki materiał, który zbiera niemal wyłącznie pozytywne reakcje. Dotyczy bowiem cenzury w mediach społecznościowych takich jak Facebook czy Twitter. W USA ocenzurowano jeden z największych tygodników – NYPost. Tylko dlatego, że jego dziennikarze opublikowali materiał kompromitujący Joe Bidena i ujawniający jego wschodnie powiązania. Max Kolonko, w stylu, do jakiego przez lata nas przyzwyczaił, przybliżył Polakom tę sprawę.

Opowiedział ponadto, jak często Facebook i Twitter blokują poszczególne funkcjonalności na jego kanałach społecznościowych. Naturalnie jego wierni widzowie piszą pozytywne komentarze. Ale również ci, którzy są w ostatnim czasie zawiedzeni postawą dziennikarza, „w drodze wyjątku” przyznają mu rację.

Akurat w tej sprawie stoimy po tej samej stronie okopu obrony cywilizacji zachodu, Trump musi wygrać – pisze jeden z komentujących pod materiałem, który Max Kolonko zamieścił dziś na YouTube. Kolonko tym razem mobilizuje polskich internautów do zaangażowania się w walkę o wygraną Donalda Trumpa i likwidację paragrafu 230, który daje szefom największych mediów społecznościowych całkowitą bezkarność. Jak słyszymy w materiale, według obecnie obowiązującego w USA prawa, administratorzy rzeczonych serwisów, mogą dziś w majestacie prawa stosować cenzurę prewencyjną.